To zdjęcie przejdzie do historii! Posłowie PiS nieświadomie pokazali...

To zdjęcie przejdzie do historii! Posłowie PiS nieświadomie pokazali...

Sejm debatował dzisiaj nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Jednak to, czego byliśmy świadkami, nie bardzo przypominało debatę. To zdjęcie naprawdę przejdzie do historii.

Posłowie PiS oklaskiwali Beatę Szydło, kiedy przemawiała dzisiaj w Sejmie w obronie przeciwko wnioskowi o wotum nieufności wobec niej i jej rządu. Jej przemówienie zostało zwieńczone długimi brawami na stojąco. Prezes Kaczyński podszedł nawet do niej i ją ucałował. Na tym jednak skończyła się aktywność obozu rządzącego w tej debacie. W związku z pilnym spotkaniem zwołanym przez prezydenta Andrzeja Dudę, po przemówieniu Beata szydło opuściła salę sejmową. W ślad za nią wyszli niemal wszyscy ministrowie. Sejm opuścił także Jarosław Kaczyński, który, podobnie jak Szydło, był wezwany do Pałacu Prezydenckiego.

To zdjęcie przejdzie do historii. Ławy sejmowe PiS...

Jak tylko z sali wyszli Kaczyński i Szydło, opuścili ją niemal wszyscy posłowie PiS. Podczas przemówienia posła-wnioskodawcy, Grzegorza Schetyny, ławy sejmowe PiS-u świeciły pustkami. To zdjęcie przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu. Posłowie PiS pokazali w ten sposób, co myślą o polskiej demokracji i swoich przeciwnikach politycznych. Wykazali się zupełnym lekceważeniem. Wypowiedziom przeciwników rządu przysłuchiwało się samotnie kilku posłów, zaś w ławach przeznaczonych dla rządu siedziała tylko Anna Streżyńska. fot. twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News