Od powrotu z Europy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump unikał oficjalnych wyjść. Pierwsze opublikowane zdjęcie od dłuższej nieobecności w mediach społecznościach wywołało sporo zaskoczenia wśród internautów.

Fotografia przedstawia Donalda Trumpa w Gabinecie Owalnym wraz z innymi duchownymi. Wszyscy się modlą. A pozostali kładą dłonie na jego plecach.

Zdjęcie na Twitterze udostępnił, jeden z obecnych tam gości – były wicedyrektor ewangelickiego Uniwersytetu Liberty w stanie Wirginia- Johnnie Moore. Na zdjęciu widać także wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a oraz Jack’a Graham’a – pastora kościoła Prestonwood Baptist Church.

Zdjęcie wzbudziło sensację, ze względu na wrażenie oddawania czci prezydentowi i położenie Trumpa w samym centrum modlitwy. Odpowiedzi natychmiast udzielił Johnnie Moore:

– W podobny sposób modliliśmy się, kiedy prezydentem USA był Barack Obama. Jednak jest pewna różnica, którą czujemy pod przywództwem Donalda Trumpa. Modląc się dla niego, czujemy prawdziwe więzi i atmosferę przyjaźni.

Jak się okazuje, Donald Trump cieszy się ogromną sympatią wśród ewangelickich Amerykanów. Co ciekawe, podczas wyborów prezydenckich, aż osiemdziesiąt jeden procent głosów zdobył właśnie od ewangelickich wyborców.

 

...

Zobacz również