Różne są metody satyry. Z całą pewnością w tym przypadku osiągnięto jej szczyt. To zdjęcie obiegło cały polski internet i w każdym miejscu, gdzie zostanie udostępnione, wzbudza niesamowite emocje.

Antyklerykalny tygodnik „NIE”, którego redaktorem naczelnym jest Jerzy Urban, opublikował na Facebooku zdjęcie papieża Franciszka patrzącego w telewizor. Na ekranie fotomontażu widnieje wzburzony sam… Jerzy Urban.

– Papież Franciszek podczas telekonferencji z przedstawicielem wysoko rozwiniętej pozaziemskiej cywilizacji – głosi podpis zdjęcia.

Rzecznik rządu PRL, słynący z kontrowersyjnych i często antyklerykalnych wypowiedzi Jerzy Urban z całą pewnością nie należy do stałych rozmówców hierarchów Kościoła Katolickiego. Nic więc dziwnego, że zdjęcie zostało opisane w taki sposób. Urban dla Franciszka jest zapewne zupełnie jak kosmita.

Hit internetu

Fotomontaż spotkał się z szerokim odzewem internautów. Zyskał sobie ponad 1000 reakcji, został także 40 razy udostępniony. Internauci szeroko komentują zdjęcie na profilu tygodnika „NIE”, jak również pod udostępnieniami.

Równocześnie zdjęcie to można traktować jako odpowiedź na opublikowany niedawno w „Gościu Niedzielnym” artykuł dotyczący oceny papieża Franciszka przez Polaków.

– Kiedy zacząłem pracę nad tym tematem, zacząłem porównywać wpisy na najpopularniejszym portalu konserwatywnym, jakim jest wPolityce.pl, i na forum tygodnika „NIE”, na które wszedłem po raz pierwszy. Proszę mi wierzyć, że papież nie jest tak obrażany na forum „NIE” jak na forum wPolityce.pl – stwierdził w wywiadzie dla „Gościa” socjolog z Uniwersytetu Śląskiego, dr Rafał Cekiera.

fot. facebook.com/TygodnikNIE

Źródło: facebook.com/TygodnikNIE

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku


Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również