Ministerstwo Obrony Narodowej spotyka się z nieustannymi problemami. Bartłomiej Misiewicz, do niedawna rzecznik MON, stał się w oczach wielu symbolem kompromitacji rządu PiS-u. Postanowiono zmienić go na kogoś bardziej kompetentnego. Opozycja ma  jednak wątpliwości, czy to faktycznie „dobra zmiana”.

Nowym rzecznikiem ministerstwa została major Anna Pęzioł-Wójtowicz. Przez ministra Macierewicza jeszcze przed ujawnieniem jej nazwiska została określona mianem kobiety „odważnej, dzielnej i skutecznie działającej”. Dziś jednak, swoim zachowaniem, poddała te komplementy pod wątpliwość.

Pani rzecznik zwołała w czwartek briefing prasowy dotyczący podkomisji zajmującej się badaniem katastrofy smoleńskiej. Spotkanie z dziennikarzami trwało… 97 sekund. Major przedstawiła się z imienia i nazwiska oraz funkcji pełnionej w MON, a następnie przekazała głos przewodniczącemu podkomisji smoleńskiej Wacławowi Berczyńskiemu. Ten zaś nie przedstawił żadnych informacji poza tą, że zaprasza na konferencję prasową w poniedziałek, 10 kwietnia, w rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Dziennikarze, próbujący zatrzymać Pęzioł-Wójtowicz dowiedzieli się od niej jedynie, że wszystkie informacje, które planowała przedstawić, zostały przedstawione, zaprasza na 12 w poniedziałek na WAT i odeszła.

 – Lepszy rzecznik MON, który nosi mundur, niż rzecznik MON, który munduru nie nosi i mu salutują. Tyle – skomentował to Wojciech Jabłoński, politolog i specjalista od politycznego PR-u. Szerzej wypowiedział się na ten temat inny specjalista od wizerunku publicznego i medialnego, Wiesław Gałązka.

 – Ministerstwo z panem Macierewiczem na czele ustawia się w wyścigu o to, by zwyciężyć laur Ministerstwa Głupich Kroków rodem z Monty Pythona! Głupota goni głupotę – powiedział Gałązka i dodał, że pani major z pewnością przegania w kompetencjach Misiewicza, jednak ta konferencja może sprawić, że będzie postrzegana jako ktoś „na podobnym poziomie intelektualnym”.

Zobacz również

...