Pentagon przyznał, że amerykańskie drony przeprowadziły naloty w Somali wymierzone w grupę terrorystyczną Asz-Shabab. Jak się okazuje, rozegrała się tam krwawa rzeźnia.

Do ataku doszło rankiem drugiego lipca. Do ataku mogło dojść dzięki nowym przepisom wprowadzonym w zeszłym miesiącu.

Siły USA pozostają zaangażowane w popieranie rządu federalnego Somalii, Somalijskiej Armii Krajowej i naszych partnerów z Unii Afrykańskiej w pokonaniu Asz-Szabab i ustanowieniu bezpiecznego środowiska w Somalii – poinformował rzecznik Pentagonu.

Oficjalnie amerykańskie władze nie podają, ile osób zginęło w wyniku krwawego bombardowania jednak pewne jest, że było ich przynajmniej kilkadziesiąt. Grupa Asz-Szabab współpracuje z Al-Kaidą, a za cel stawia sobie wprowadzenie islamskiego porządku na terenie całej Somali. W tym celu stara się ona zlikwidować tamtejszego prezydenta posiadającego amerykańskie obywatelstwo, który swój urząd sprawuje od lutego obecnego roku.

To już kolejny tego typu nalot przeprowadzony w ostatnim czasie przez amerykańskie wojsko. Coraz częściej mówi się o tym, że niebawem bezzałogowe drony kompletnie zastąpią wojskowe samoloty.

źródło: rt.com

...

Zobacz również