TO SIĘ DZIEJE! PiS rezygnuje z reparacji, wyborcy spalą im siedzibę
Wiadomości Pikio - 17 Stycznia 2018

TO SIĘ DZIEJE! PiS rezygnuje z reparacji, wyborcy spalą im siedzibę

Niemcy z zachwytem przyjęli zmianę na stanowisku ministra spraw zagranicznych w polskim rządzie. Nowy szef MSZ rezygnuje z walki o reparacje wojenne i sprowadza na siebie furię wyborców, którzy zaczęli grozić m. in. spaleniem siedziby PiS przy Nowogrodzkiej, jeśli Czaputowicz się nie wycofa.

Media naszych zachodnich sąsiadów uznały, iż Jacek Czaputowicz, który zastąpił Witolda Waszczykowskiego to zmiana na plus. Nowy minister nie chce bowiem drążyć tematu reparacji za zniszczenia wojenne.

Czaputowicz zbiera pozytywne recenzje niemieckich mediów

ZOBACZ TAKŻE:Całe Stany śmieją się z Waszczykowskiego. Gabinet Trumpa robi sobie jajaNiemiecka prasa już ogłosiła, że dla ministra Czaputowicza odszkodowania za II wojnę światową nie są kwestią problematyczną. Wskazują, iż uważa on tę sprawę jedynie za wewnętrzną debatę w Polsce, dlatego, że żyje jeszcze wielu ludzi, którzy uważają się za pokrzywdzonych. Jednakże minister stoi na stanowisku, że temat ten w obecnych stosunkach Polski z naszym zachodnim sąsiadem w ogóle nie istnieje. Nie widzi też potrzeby, żeby go poruszać.

Reparacje dla nowego szefa MSZ nieważne

Czaputowicz nie utożsamia się też z pomysłem, by kwestię reparacji wojennych rozstrzygać przy pomocy skierowania sprawy do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.ZOBACZ TAKŻE: Cała Europa śmieje się z polskiego MSZ. Takiej wtopy jeszcze nie byłoOgólnie dla niemieckiej prasy poglądy Czaputowicza na kwestie reparacji wojennych są najważniejsze i poprzez ich pryzmat jest oceniany. Nasi zachodni sąsiedzi cieszą się, że nowo nominowany minister dąży do ocieplenia relacji polsko-niemieckich. Inaczej do sprawy podchodzi jednak duża część polskich internautów, którzy są oburzeni postawą Czaputowicza w tej sprawie. Źródło: wiadomości.wp.pl
20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęłaCzytaj dalej
Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News