Jerzy Owsiak zaskoczył wszystkich śledzących go na jednym z portali społecznościowych. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w otwartym liście poprosił o pomoc ojca Tadeusza Rydzyka. 

To, że obydwaj panowie – delikatnie mówiąc – nie darzą się sympatią nie jest raczej tajemnicą. Z obydwu stron co jakiś czas padają zarzuty wobec siebie nawzajem i raczej nie można było się spodziewać, że którykolwiek z nich wyrazi chęć nie tyle współpracy co poprosi drugiego o pomoc. A jednak tak się stało. Jerzy Owsiak, za pomocą jednego z portali społecznościowych, poprosił swojego „wroga” o pomoc.

Chodzi o 4-letnią dziewczynkę z Łodzi, która została skatowana przez konkubenta swojej matki, po czym zmarła. Owsiak poprosił o. Rydzyka o pomoc w wykorzenieniu takich zachowań i ich przeciwdziałaniu.

 – Wiem, że Ojciec ma ogromny, a nawet przeogromny szacunek wśród wielu Polaków. Często także tych, którzy są sąsiadami ludzi łamiących wszelkie prawa, ludzi, którzy znęcają się nad bliskimi, rodziną, nad swoimi dziećmi. Zwłaszcza starsze osoby są niezwykle wrażliwe na krzywdę i agresywne zachowanie. Czy mógłby Ojciec do nich zaapelować, aby oni także byli tym dzwonkiem alarmowym i uczyli nas wszystkich obywatelskiej powinności, odpowiedzialności i odwagi w reagowaniu na krzywdę ludzką? – napisał do o. Rydzyka Owsiak.

bh

...

Zobacz również