To przez niego Tomasz Komenda poszedł siedzieć. Szokujące słowa

To przez niego Tomasz Komenda poszedł siedzieć. Szokujące słowa Źródło: screen YouTube /@Superwizjer TVN

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu za przestępstwa, których nie popełnił. Prokurator, który był odpowiedzialny za przebieg śledztwa, i który bezpośrednio przyczynił się do skazania niewinnego mężczyzny, nie poczuwa się do winy. Jego słowa wprawiają w osłupienie.

Tomek został niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo, których nie popełnił. Nie pomogły zeznania kilkunastu osób, które zaświadczyły, że w dniu zbrodni nawet nie było go w tej miejscowości. Tomek przyznał się do winy tylko raz, podczas jednego z przesłuchań. Twierdzi, że policjanci wymusili na nim przyznanie się do winy dotkliwym pobiciem.

Tomasz Komenda został skazany, mimo że nie było twardych dowodów. Prokurator: "Dziś podjąłbym taką samą decyzję"

Teraz głos zabrał Stanisław Ozimina, trzeci już z kolei prokurator, który przyczynił się do skazania niewinnego człowieka. On, podobnie jak jego poprzednik, również nie ma sobie nic do zarzucenia. Mało tego! Powiedział, że dziś podjąłby dokładnie taką samą decyzję. – Nie było bezpośrednich dowodów. Nikt go nie widział na miejscu przestępstwa. Były tylko opinie biegłych. Ale nie jestem samobójcą. Podjąłem decyzję o zatrzymaniu Tomasza Komendy, bo znałem materiał dowodowy. Dzisiaj podjąłbym taką samą decyzję. Dowody zebrane przeciwko niemu są niepodważalne – powiedział Ozimina. Stanisław Ozimina dzisiaj już nie jest prokuratorem. 3 lata temu został skazany za to, że wypuszczał przestępców w zamian za łapówki. Były prokurator zaprzeczył również, jakoby zeznania Tomka, podczas których przyznał się do winy, miały zostać wymuszone pobiciem.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Doda zabrała głos ws. Tomasza Komendy. Wstrząsające słowa
  2. Nowe, WSTRZĄSAJĄCE informacje. Tomek Komenda ujawnia: „Już WISIAŁEM”
  3. Wszystkich wryło. Wstrząsające słowa matki Komendy
Źródło: wp.pl Następny artykuł