Prawo i Sprawiedliwość od samego początku pozostawało pod kierownictwem braci Kaczyńskich. Od wielu lat jego prezesem jest jeden człowiek. Rządzi on partią żelazną ręką. Teraz pojawił się na horyzoncie następca Kaczyńskiego.

Od miesięcy cała Polska żyje rekonstrukcją rządu. Teraz, kiedy już się zakończyła, pewne rzeczy znów zaczęły się rozjaśniać. Wśród nowo powołanych ministrów wyłoniła się bowiem niezwykle ważna w PiS-ie twarz.

Następca Kaczyńskiego wchodzi do gry

Już od pewnego czasu powtarza się to samo pytanie. Kto będzie następcą coraz starszego prezesa? Wiele wskazuje na to, że tajemnica się rozwikłała. Od lat jest tajemnicą poliszynela, że sam Kaczyński „namaścił” go na to stanowisko.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja przerażona. Brudziński zdradził najbliższe plany PiS!

Joachim Brudziński jest wskazywany na potencjalnego następcę prezesa od kilku lat. Poprzednim „namaszczonym” miał być tragicznie zmarły w Smoleńsku Przemysław Gosiewski. Kiedy jego zabrakło, wiele osób było wymienianych jako potencjalni następcy szefa partii rządzącej.

Teraz jednak jest to już pewne. Następca Kaczyńskiego przypieczętował swoją pozycję w partii nominacją ministerialną. Otrzymał ją wszakże formalnie od prezydenta, w rzeczywistości jednak z pewnością z poparciem samego szefa PiS-u.

Stał w cieniu, teraz wszyscy go zobaczymy

Joachim Brudziński był dotąd wicemarszałkiem Sejmu. Nie sprawował żadnej z najważniejszych funkcji w tej kadencji parlamentu. Jest jednak pierwszym wiceprzewodniczącym partii rządzącej i został na tę funkcję desygnowany przez samego prezesa.

ZOBACZ TAKŻE: Rekonstrukcja rządu to PRZYKRYWKA! PiS chce ukryć te TRZY sprawy

Od dawna wymienia się go w gronie najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Teraz objął funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji po Mariuszu Błaszczaku, który z kolei przejął od Antoniego Macierewicza Ministerstwo Obrony Narodowej.

Awans Brudzińskiego z pewnością jest podkreśleniem jego pozycji w partii. Należy się więc spodziewać jego dużej aktywności, jako szefa MSW. Namaszczony przez prezesa następca musi zyskać szacunek i poparcie dużej rzeszy wyborców.

To ważne, bo Jarosław Kaczyński już od pewnego czasu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Już niedługo mogą one całkowicie wykluczyć go z bieżącej polityki. Dlatego potrzebny jest mu silny następca, do którego będzie mógł mieć pełne zaufanie.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Rekonstrukcja rządu to był początek. Ogłoszono zmianę szefostwa PiS!

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również