To nie żart! Apokalipsa zombie w Illinois. Stan zatwierdził budżet. "Będziemy gotowi..."

To nie żart! Apokalipsa zombie w Illinois. Stan zatwierdził budżet. "Będziemy gotowi..."

Chociaż brzmi to komicznie, parlament stanowy Illinois zatwierdził środki, mające przygotować stan i jego mieszkańców do apokalipsy "żywych trupów". Październik 2017 został ogłoszony "miesiącem gotowości do walki z zombie". Sprawa jest o wiele bardziej poważna, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Oczywiście można temat wyśmiać, ale można też podziwiać podejście stanowych parlamentarzystów. Tematy związane z bezpieczeństwem nigdy nie rozbudzają zbyt wielkich emocji. Nikt nie myśli o tym, że jest zagrożony, dopóki zagrożenie nie stanie się rzeczywistością.

Idea urzędników stanu Illinois jest prosta. Jeśli ludzie przygotują się do apokalipsy zombie - będą gotowi na wszystko. Takie jest właśnie uzasadnienie tej pozycji budżetowej.

 - Tornada, powodzie, inne katastrofy naturalne zdarzają się i wszyscy mieszkańcy Illinois powinni być świadomi potencjalnego zagrożenia. Podczas gdy nie da się przewidzieć katastrof naturalnych, obywatele powinni być jednak przygotowani. Jeżeli będą przygotowani na zombie, będą gotowi na jakąkolwiek katastrofę. Apokalipsa zombie może się nigdy nie zdarzyć, ale procedury które pomogą się do niej przygotować, są podobne, jak przy każdej katastrofie  - głosi rezolucja przegłosowana przez parlament stanu.

I chociaż temat jest poważny, jego sformułowanie wzbudziło żarty przedstawicieli ludu Illinois.

 - Jaki typ zombie powinien być modelowy dla takich przygotowań? Szybkie i sprytne jak w „Z Nation” czy powolne, ale występujące w stadach jak w „Walking Dead” – dopytywał kongresmen Steven Andersson.

W USA aż 60% mieszkańców nie jest w ogóle przygotowanych na żadne katastrofy naturalne. Jest nadzieja, że "miesiąc gotowości do walki z zombie" nie tylko przekona ludzi do przygotowywania się na każdą sytuację, ale też wypromuje tę ideę medialnie.

Źródło: tvp.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News