Polska jest jednym z najbardziej jednolitych etnicznie krajów w całej Europie. Zapewne miało to wpływ na reakcję mieszkańców Gdyni, którzy zobaczyli tłum czarnoskórych wybiegających ze statku. Do tego stopnia, że z zaniepokojeniem zaalarmowali lokalne media.

Rano do portu w Gdyni wpłynął prom wycieczkowy z Karlskrony. Z pokładu zszedł tłum czarnoskórych turystów i, nie czekając na komunikację miejską, ruszył pieszo w stronę centrum miasta.

Widok ten zadziwił, ale też przeraził mieszkańców, którzy nie byli pewni, czy to turyści, czy też może nielegalni imigranci. Strach podsycany niedawnymi zamachami terrorystycznymi w zachodniej Europie spowodował, że zaalarmowany został lokalny portal informacyjny „trójmiasto.pl”.

Szybko okazało się, że mieszkańcy Gdyni mierzą się ze zwykłą wycieczką turystyczną i nie muszą się niczego bać. Strach obywateli miasta szybko obrócił się w internecie przeciwko nim. Zostali zaatakowani przez niektórych internautów i oskarżeni o rasizm i ksenofobię.

– Ludzie puknijcie się w główki bo robicie z tego kraju pośmiewisko i skansen jak z głębokiej komuny. Buraki bez szkoły. Plebs – skomentował jeden z internautów. – Pisowskie trole czy tak ciężko jest przewidzieć, że taka ksenofobiczna izolacja kraju sprowadzi nas do czasów neandertalczyków – wtórował mu inny.

źródło: trojmiasto.pl

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia