Potężny uścisk dłoni prezydenta USA Donalda Trumpa znany jest światu od początku jego kariery politycznej. Prezydent zaznacza nim swoją pozycję pokazując, że z krajem przez niego rządzonym należy się liczyć. Jest jednak jedna osoba, która konsekwentnie stawia mu czoła.

Prezydent Francji Emmanuel Macron nie należy do ustępliwych. Obaj prezydenci widzieli się już kilkukrotnie. Tym razem okazja była bardzo szczególna – Święto Narodowe Francji. Upamiętnia ono zdobycie przez rewolucjonistów Bastylii. To tam rozpoczęła się Rewolucja Francuska. Za każdym razem uściski ich dłoni były długie i twarde. Donald Trump pamiętał o postawie Macrona i nie wypuszczał jego dłoni najdłużej, jak się dało.

Przy tym spotkaniu padł rekord. 25 sekund, tyle czasu obaj panowie trzymali się za ręce. Choć Macron próbował „wyrwać” się Trumpowi, to ten drugi zdecydował kiedy zakończy przywitanie. Był on tak twardy w swoim uścisku, że jeszcze trzymając dłoń głowy francuskiego państwa przywitał się z jego żoną. Co ciekawe pani Brigitte Macron widząc, co się dzieje, postanowiła dokonać podobnej rzeczy i przez długi czas trzymała dłoń żony prezydenta Stanów Zjednoczonych, Melanii Trump. Nagranie błyskawicznie obiegło internet.

https://twitter.com/CNN/status/885846952155516928?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fwydarzenia%2Fpolityka%2Fuscisk-donalda-trumpa-z-emmanuelem-macronem%2Fh6r96sn

 

Zobacz również