To koniec telewizji, jaką znamy. YouTube wykosi konkurencję

To koniec telewizji, jaką znamy. YouTube wykosi konkurencję Źródło: źródło: appadvice.com, premiumtimesng.com

Jeżeli właściciele i dostawcy telewizji kablowych szybko nie wymyślą czegoś nowego, co przyciągnie potencjalnego klienta - wypadną z obiegu. Rewolucja, jaką niesie ze sobą Google jest bowiem pierwszym krokiem w stronę końca telewizji, jaką dotychczas znaliśmy. Wszystko przez YouTube TV.

Ta usługa ma najpierw odebrać widzów, a później wyprzeć z rynku tradycyjne telewizje kablowe. Google, właściciel YouTube'a dostrzegł bowiem, że wciąż dość spora jest rzesza ludzi, którzy z chęcią zasiadają do ramówkowej telewizji. Odpowiedzią, która łączyć będzie zalety klasycznej telewizji i rozwiązań, jakie daje internet, maa być właśnie YouTube TV.

Rozwiązanie jeszcze nie jest aktywne, ale wiadomo już, że usługa w przeciągu kilku miesięcy wystartuje w USA. W pierwotnej postaci YouTube TV za 35 dolarów miesięcznie sześć osób będzie miało dostęp do 40 sieci telewizyjnych oraz ekskluzywnych materiałów z YouTube Red. Jeżeli dopłacić jeszcze kilka dolarów, otworem staną transmisje meczów piłki nożnej, a także platforma Showtime.

YouTube TV działać będzie na każdym urządzeniu, które jest w stanie odtwarzać filmiki z "tradycyjnego" YouTube. Oznacza to, że nic nie będzie nas ograniczało, by korzystać z niego w domu, jak i w terenie. Co więcej, możliwe będzie też nielimitowane nagrywanie treści, jakie będą dostępne w ramach YouTube TV.

Nie wiadomo, kiedy rozwiązanie Google trafi do reszty świata. Pewne jest jednak, że jeżeli standard oczaruje Amerykanów, czeka go eksport poza granice USA. Jeżeli tak się stanie, znane dotychczas telewizje kablowe odejdą do lamusa.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News