To KONIEC Petru. Śmiertelny cios zadała mu jego PRZYJACIÓŁKA

To KONIEC Petru. Śmiertelny cios zadała mu jego PRZYJACIÓŁKA

Zbliżają się wybory przewodniczącego partii Nowoczesna. Na początku października swoją kandydaturę zgłosił poseł partii Piotr Misiło. Teraz chęć zostania szefem tej partii zgłosiła kolejna osoba. 

Katarzyna Lubnauer, szefowa klubu Nowoczesnej w Sejmie wystartuje w wyborach na przewodniczącego partii. - Chcę uszanować wolę wyborców i struktur, którzy chcą prawdziwych wyborców. Znam też rankingi zaufania, chcę je przekuć w sukces projektu, jakim jest Nowoczesna. Widzę, jaka jest sytuacja opozycji i wiem, że to moment odważnych decyzji - mówi "Rzeczpospolitej". Samą decyzję Lubnauer ogłosił na Twitterze... Ryszard Petru. -Im więcej pomysłów na rozwój .N i wygraną z PiS tym lepiej - podkreślił.

Matematyczka

Katarzyna Lubnauer pochodzi z Łodzi. W 1993 roku ukończyła matematykę na Uniwersytecie Łódzkim. Krótko pracowała jako nauczycielka w jednym z liceów ogólnokształcących, następnie została nauczycielem akademickim na UŁ. W 2001 na Wydziale Matematyki tej uczelni uzyskała stopień doktora nauk matematycznych w specjalności teoria prawdopodobieństwa na podstawie pracy pod tytułem "Twierdzenia graniczne w teorii prawdopodobieństwa kwantowego". W ostatnich wyborach parlamentarnych Lubnauer startowała do Sejmu w okręgu łódzkim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 18 549 głosów. W 2016 została wiceprzewodniczącą ugrupowania, od stycznia do maja 2017 była jego rzecznikiem prasowym, a w kwietniu tego samego roku objęła przewodnictwo w klubie poselskim. Źródło: Rzeczpospolita
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News