Zbliżają się wybory przewodniczącego partii Nowoczesna. Na początku października swoją kandydaturę zgłosił poseł partii Piotr Misiło. Teraz chęć zostania szefem tej partii zgłosiła kolejna osoba. 

Katarzyna Lubnauer, szefowa klubu Nowoczesnej w Sejmie wystartuje w wyborach na przewodniczącego partii.

Chcę uszanować wolę wyborców i struktur, którzy chcą prawdziwych wyborców. Znam też rankingi zaufania, chcę je przekuć w sukces projektu, jakim jest Nowoczesna. Widzę, jaka jest sytuacja opozycji i wiem, że to moment odważnych decyzji – mówi „Rzeczpospolitej”.

Samą decyzję Lubnauer ogłosił na Twitterze… Ryszard Petru.

Im więcej pomysłów na rozwój .N i wygraną z PiS tym lepiej – podkreślił.

Matematyczka

Katarzyna Lubnauer pochodzi z Łodzi. W 1993 roku ukończyła matematykę na Uniwersytecie Łódzkim. Krótko pracowała jako nauczycielka w jednym z liceów ogólnokształcących, następnie została nauczycielem akademickim na UŁ. W 2001 na Wydziale Matematyki tej uczelni uzyskała stopień doktora nauk matematycznych w specjalności teoria prawdopodobieństwa na podstawie pracy pod tytułem „Twierdzenia graniczne w teorii prawdopodobieństwa kwantowego”.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Lubnauer startowała do Sejmu w okręgu łódzkim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 18 549 głosów. W 2016 została wiceprzewodniczącą ugrupowania, od stycznia do maja 2017 była jego rzecznikiem prasowym, a w kwietniu tego samego roku objęła przewodnictwo w klubie poselskim.

Źródło: Rzeczpospolita

9 największych kompromitacji totalnej opozycji

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

...

Zobacz również