Niby są aktywni, ale zawsze czegoś im brakuje, żeby przekonać do siebie wyborców. Jest coraz gorzej. Właśnie kończą się marzenia „totalnej opozycji” o obaleniu Prawa i Sprawiedliwości. 

Opozycja w Polsce ma twardy orzech do zgryzienia. Jesteśmy na półmetku rządów Prawa i Sprawiedliwości, a ich notowania wcale nie spadają. Platforma Obywatelska i Nowoczesna nawet łącznie nie mogą dogonić PiS-u, a ich liderzy na tle Jarosława Kaczyńskiego wydają się być słabi i miałcy.

Michał Kamiński udzielił wywiadu dla portalu naTemat.pl. Opowiadał o stosunkach polsko-ukraińskich, a także o władzy Jarosława Kaczyńskiego i jego rządach, które – według posła Unii Europejskich Demokratów – przypominają putinowskie. Wspomniał także o prezydencie. Stwierdził, że Andrzej Duda w końcu wychodzi spod buta lidera PiS i staje się prezydentem, który jest nastawiony na dialog.

Totalna opozycja

Później Kamiński został spytany o „totalną opozycję”. Poseł stwierdził, że to Grzegorz Schetyna samozwańczo się tak nazwał. Zdaniem polityka UED, lider PO jest szefem największej partii opozycyjnej, ale również największym gwarantem trwałości rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Sprawa hasła „totalna opozycja” świetnie ilustruje, że Grzegorz Schetyna jest dziś liderem największej partii opozycyjnej i zarazem największym gwarantem trwania władzy PiS. W wypowiedzi, w której padły te słowa, on mówił jeszcze wiele innych niemądrych rzeczy, ale i tak właśnie „totalna opozycja” zrobiła największą karierę. On naprawdę jest gwarantem trwania tej władzy, a żeby w Polsce można było myśleć o realnym odsunięciu PiS, opozycja musi się zreformować. Bo jednym z zasadniczych źródeł siły PiS jest słabość opozycji – mówił w wywiadzie Kamiński.

Nie totalna, tylko integralna

Najważniejsze zdanie powiedział jednak na koniec. Według Kamińskiego opozycja nie może być totalna, tylko integralna. Przyznał też, że PiS – w przeciwieństwie do opozycji – ma plan całościowy i dlatego ich pomysły bardzo często mają pozytywny odbiór w społeczeństwie. Kamiński ostrzegł, że jeżeli dalej opozycja będzie się tak zachowywać, to mogą pożegnać się z marzeniami o obaleniu rządów PiS.

Niczym innym się nie zajmujemy, tylko pracujemy nad tym, by opozycja była w Polsce zjednoczona. I żeby nie była – jak to nazwał genialny lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna – totalna, a integralna. Pomysły PiS można lubić lub nie, ale trzeba uczciwie przyznać, że oni mają całościowy plan. Żeby z nimi wygrać, trzeba więc przedstawić pomysł równie kompleksowy, ale na inną Polskę. Polskę europejską, demokratyczną, tolerancyjną i świecką – podkreślił Kamiński.

Źródło: natemat.pl

9 największych kompromitacji totalnej opozycji


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również