To koniec marzeń opozycji o obaleniu PiS. Po tym co się stało, trudno mieć wątpliwości

To koniec marzeń opozycji o obaleniu PiS. Po tym co się stało, trudno mieć wątpliwości

Niby są aktywni, ale zawsze czegoś im brakuje, żeby przekonać do siebie wyborców. Jest coraz gorzej. Właśnie kończą się marzenia "totalnej opozycji" o obaleniu Prawa i Sprawiedliwości. 

Opozycja w Polsce ma twardy orzech do zgryzienia. Jesteśmy na półmetku rządów Prawa i Sprawiedliwości, a ich notowania wcale nie spadają. Platforma Obywatelska i Nowoczesna nawet łącznie nie mogą dogonić PiS-u, a ich liderzy na tle Jarosława Kaczyńskiego wydają się być słabi i miałcy. Michał Kamiński udzielił wywiadu dla portalu naTemat.pl. Opowiadał o stosunkach polsko-ukraińskich, a także o władzy Jarosława Kaczyńskiego i jego rządach, które - według posła Unii Europejskich Demokratów - przypominają putinowskie. Wspomniał także o prezydencie. Stwierdził, że Andrzej Duda w końcu wychodzi spod buta lidera PiS i staje się prezydentem, który jest nastawiony na dialog.

Totalna opozycja

Później Kamiński został spytany o "totalną opozycję". Poseł stwierdził, że to Grzegorz Schetyna samozwańczo się tak nazwał. Zdaniem polityka UED, lider PO jest szefem największej partii opozycyjnej, ale również największym gwarantem trwałości rządów Prawa i Sprawiedliwości. - Sprawa hasła "totalna opozycja" świetnie ilustruje, że Grzegorz Schetyna jest dziś liderem największej partii opozycyjnej i zarazem największym gwarantem trwania władzy PiS. W wypowiedzi, w której padły te słowa, on mówił jeszcze wiele innych niemądrych rzeczy, ale i tak właśnie "totalna opozycja" zrobiła największą karierę. On naprawdę jest gwarantem trwania tej władzy, a żeby w Polsce można było myśleć o realnym odsunięciu PiS, opozycja musi się zreformować. Bo jednym z zasadniczych źródeł siły PiS jest słabość opozycji - mówił w wywiadzie Kamiński.

Nie totalna, tylko integralna

Najważniejsze zdanie powiedział jednak na koniec. Według Kamińskiego opozycja nie może być totalna, tylko integralna. Przyznał też, że PiS - w przeciwieństwie do opozycji - ma plan całościowy i dlatego ich pomysły bardzo często mają pozytywny odbiór w społeczeństwie. Kamiński ostrzegł, że jeżeli dalej opozycja będzie się tak zachowywać, to mogą pożegnać się z marzeniami o obaleniu rządów PiS. - Niczym innym się nie zajmujemy, tylko pracujemy nad tym, by opozycja była w Polsce zjednoczona. I żeby nie była – jak to nazwał genialny lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna – totalna, a integralna. Pomysły PiS można lubić lub nie, ale trzeba uczciwie przyznać, że oni mają całościowy plan. Żeby z nimi wygrać, trzeba więc przedstawić pomysł równie kompleksowy, ale na inną Polskę. Polskę europejską, demokratyczną, tolerancyjną i świecką - podkreślił Kamiński. Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News