Problemy wizerunkowe i prawne nie opuszczają kandydatki demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Hillary Clinton. WikiLeaks opublikowała maile, z których wynika, że żona byłego prezydenta USA wiedziała jakie pytania będą jej zadawane podczas partyjnych debat w ramach prawyborów. 

Chodzi o wiadomości jakie zostały wykradzione ze skrzynki mailowej szefa sztabu wyborczego Hillary Clinton. Wśród nich jest mail od komentatorki w telewizji CNN oraz działaczki Partii Demokratycznej, Donny Brazile.

Dziennikarka pisała w wiadomości do szefa sztabu kandydatki demokratów, że czasami dostaje z wyprzedzeniem wszystkie pytania, które zadawane są później w debatach organizowanych przez telewizję CNN.

W kilku następnych mailach Brazile wysyłała pytania, które rzeczywiście pojawiły się podczas debat z udziałem kandydatów na prezydenta. Chodzi m.in. pytania dotyczące kary śmierci oraz o zanieczyszczenia wody w miejscowości Flint w stanie Michigan (zadała je kobieta, której bliscy zatruli się ołowiem).

Po wycieku wiadomości, telewizja CNN zerwała współpracę z Donną Brazile i oświadczyła, że dziennikarka „nigdy nie uzyskała dostępu od stacji do żadnych materiałów, zakulisowych informacji czy przygotowywanych przed debatą pytań„.

Rywal Clinton w wyścigu o prezydenturę, Donald Trump wykorzystał kolejną aferę z udziałem kandydatki demokratów i stwierdził, że to kolejny dowód na to, że tak i Clinton jak i amerykańskie media i dziennikarze są skorumpowani.

Kolejna afera mocno odbiła się na poparciu w sondażach dla Hillary Clinton. Zdaje się, że coraz więcej Amerykanów ma powoli tego dosyć.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również