Czarne chmury zbierają się nad głową prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej Hanny Gronkiewicz-Waltz. Oskarżenia o udział w aferze reprywatyzacyjnej mocno podkopały jej wysoką pozycję w partyjnych strukturach, a niektórzy członkowie klubu zaczęli otwarcie mówić o usunięciu Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska. Niewykluczone, że nastąpi to znacznie szybciej niż można byłoby się spodziewać.

Kwestia afery reprywatyzacyjnej mocno ugodziła nie tylko w wizerunek samej Gronkiewicz-Waltz, ale również całej partii. Straty są na tyle poważne, że coraz głośniej mówi się o zdjęcia prezydent Warszawy ze stanowiska wiceprzewodniczącej PO. Informatorzy wprost.pl donoszą, że może stać się to nawet przed konwencją samorządową Platformy Obywatelskiej, planowaną na 21 października.

Chcą na niej wymusić by odeszła z funkcji. Dzięki temu Platforma będzie miała nowe otwarcie na konwencji samorządowej. Zdają sobie sprawę, jak wielkim obciążeniem dla partii jest prezydent Warszawy i cała sprawa reprywatyzacji – ujawnia anonimowy informator.

Początkowo zakładano, że Hanna Gronkiewicz-Waltz z funkcji wiceprzewodniczącej partii ustąpi dopiero w grudniu, podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, na której wybrane zostaną nowe władze ugrupowania. Wówczas Gronkiewicz-Waltz miała sama usunąć się w cień.

– Wtedy Gronkiewicz miała sama zrezygnować z kandydowania do zarządu. Ale Schetyna uznał, że to za późno i lepiej wcześniej się jej pozbyć z władz PO. Poza tym wtedy odeszłaby na własnych zasadach, a tak zostanie usunięta – twierdzi rozmówca wprost.pl

Źródło: wprost.pl

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również