Od kilku dni krążyły plotki na temat tego, że największa tego typu impreza LGBT odbędzie się w Polsce. Teraz sami organizatorzy przekazują, że znany na całym świecie Konkurs Mr Gay Europe zawita do Polski w 2018 roku. 

Największa tego typu impreza LGBT organizowana jest od 12 lat. W przeszłości finały odbywały się w takich europejskich stolicach jak Oslo, Praga, Rzym, Wiedeń czy Budapeszt. Na Węgrzech impreza wywołała sporo kontrowersji i ostre protesty ze strony narodowców.

Czym jest Konkurs Mr Gay Europe? To nie tylko impreza mająca wyłonić najprzystojniejszego homoseksualistę. Wszyscy kandydaci muszą przygotować również projekt kampanii społecznej. Imprezie będą towarzyszyć liczne spotkania, wykłady oraz konsultacje.

Plotki potwierdziły się. W 2018 Mr Gay Europe odbędzie się w Polsce, a wszelkie wydarzenia związane z imprezą organizowane będą w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Konkurs będzie realizowany w dniach 4-12 sierpnia. Sami organizatorzy nie ukrywają, że wybór Polski jako gospodarza nie był przypadkowy.

– Organizując konkurs w Polsce chcemy dać sygnał wszystkim osobom homoseksualnym w Europie, że musimy stać ramię w ramię i wspierać naszych braci i siostry na całym kontynencie – przekazał dyrektor Tore Aasheim.

Do Polski ma przyjechać minimum 10 000 homoseksualnych uczestników imprezy z całego świata.

 

wydarzenia kraj gej roku mr gay europe lgbtq homoseksualizm konkurs zabilski gejowski konkurs piękności

...

Zobacz również