Strona Główna Wiadomości Polityka To już nie tylko słowne utarczki. Konflikt z Węgrami przerodził się w...

To już nie tylko słowne utarczki. Konflikt z Węgrami przerodził się w dyplomatyczną bitwę

Jeszcze niedawno wielu postrzegało Węgry jako największego sojusznika Polski. Viktor Orban nie zamierzał jednak mieszać się w polityczną walkę Kaczyńskiego z Tuskiem, co doprowadziło prezesa PiS do furii. 

Posłowie i zwolennicy PiS potraktowali poparcie Tuska jak zdradę, a na profilach Wiktora Orbana w mediach społecznościowych zaroiło się od polskich hejterów.

– Obecna decyzja nie wpływa na polsko-węgierski sojusz, nadal twardo będziemy stać u boku Polski w każdej sprawie, w której Polskę dotykają niesłuszne ataki, a takich nie brakuje w Unii Europejskiej – uspokaja Orban.

Za słowami przywódcy nie idą jednak czyny. Jeszcze wczoraj nowa ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács miała być gościem TVP, jednak po fali nienawiści w stronę Węgier – natychmiast odwołała wizytę.

...

Zobacz również

Wizytę na Węgrzech odwołał z kolei wiceszef polskiego MSZ Jan Dziedziczak, który miał przebywać w tym kraju między 14 a 16 marca. Resort ogólnikowo poinformował, że wizytę przełożono „z uwagi na inne zobowiązania wiceministra”.