W 2017 roku niemal każdy ma już telefon komórkowy. Rozwój technologii sprawił, że coraz rzadziej korzysta się z telefonów stacjonarnych, a o budkach telefonicznych nikt już chyba nawet nie pamięta. 

Do takiego samego wniosku doszli ludzie w Orange. W wyniku ich decyzji budki telefoniczne znikną z całej Polski. Jeszcze w 2000 roku w Polsce budek telefonicznych było aż 95 tysięcy, a wkrótce nie będzie już ani jednej.

W latach 2006-2008 rozpoczęto masową likwidację budek telefonicznych. Rozmontowano wtedy około 31 tysięcy egzemplarzy. W 2010 roku w Polsce działały jeszcze 44 tysiące budek, jednak w zeszłym roku pozostało ich jedynie 7 tysięcy.

Obecnie budki telefoniczne są używane niemal wyłącznie w więzieniach i szpitalach, jednak także i to się zmieni. Orange zadecydowało, że w przyszłym roku w Polsce nie zostanie już ani jedna budka.

– Decyduje prosty rachunek ekonomiczny. Te aparaty stoją bezużytecznie. Z wielu z nich nikt nie korzystał miesiącami. One straciły rację bytu nawet w takich miejscach, gdzie kiedyś wydawały się niezbędne, choćby na dworcach, czy lotniskach – tłumaczy rzecznik Orange, Wojciech Jabczyński

źródło: natemat

...

Zobacz również