Jesteśmy przyzwyczajeni do walki między dwoma w miarę jednolitymi obozami politycznymi. Zaskakujący jest zatem ten atak, wymierzony równocześnie w obie największe partie polityczne. To już jest wojna totalna.

Sprawa jest owocem ponaddwuletnich starań organizacji „Sieć Obywatelska Watchdog Polska” o upublicznienie finansów związanych z kampanią wyborczą. Pomimo wielu prób, a także obietnic polityków, że sprawozdania finansowe zostaną opublikowane, nadal do tego nie doszło.

W związku z tym Sieć Watchdog Polska złożyła w stołecznym sądzie pozew przeciwko m.in Jarosławowi Kaczyńskiemu, Ewie Kopacz, Grzegorzowi Schetynie. Równocześnie Watchdog Polska złożyła wniosek o uchylenie ich immunitetów. Prócz tego pozwani zostali także pełnomocnicy komitetów wyborczych Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego.

Po raz pierwszy o podanie informacji publicznej organizacja zwróciła się do komitetów dwóch głównych kandydatów do prezydentury jeszcze w maju 2015 roku, czyli w trakcie kampanii wyborczej. Wówczas komitet Bronisława Komorowskiego zapowiedział, że sprawozdanie pojawi się przed II turą wyborów. Komitet Andrzeja Dudy obiecał z kolei, że informacja zostanie opublikowana „jak najszybciej”. Jak wiadomo, z obu z tych zapowiedzi nic nie wyszło.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]