Basen
źródło: wordpress.com, thestockwhisperer.com
Wiadomości Pikio - 3 Marca 2017

Przez to badanie przestaniesz chodzić na basen. Woda przeraża swoją "czystością"

Naukowcy z Kanady postanowili zbadać, ile moczu znajduje się średnio w basenie z wodą. Jak mówią eksperci, inspiracją do przeprowadzenia badań była szokująca zmiana koloru wody w basenie olimpijskim na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. Wyniki badań są przerażające.

Kanadyjczycy postanowili przyjrzeć się czystości wody, w jakiej ludzie kąpią się podczas pobytu na basenie. W tym celu pobrali 250 próbek wody z 31 basenów, na które uczęszczają pływacy w dwóch kanadyjskich miastach. Takie badanie, uznali za miarodajne.

Eksperci zwrócili uwagę zwłaszcza na zawartość moczu w pobranych próbkach. Wyniki badań wprawiły ich w osłupienie. Okazało się, że średnio w każdym z badanych basenów jest po kilkadziesiąt litrów uryny. Jeden z większych z badanych basenów, który ma rozmiar 1/3 basenu olimpijskiego, zawierał aż 75 litrów moczu. Sporo można było go też znaleźć w wodzie tych mniejszych - 30 litrów to norma.

Wyniki swoich badań Kanadyjczycy opublikowali w naukowym magazynie Environmental Science & Technology Letters. W opublikowanym artykule podkreślają, że to właśnie ludzki mocz zmienia zabarwienie wody w basenie. Co więcej, choć sam w sobie jest niegroźny, to w połączeniu z chemikaliami zawartymi w basenowej wodzie, może być groźny zwłaszcza dla ludzkiej skóry i ust.

pt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News