Po tym jak zabrakło jednomyślności państw wspólnoty europejskiej w sprawie podpisania umowy handlowej z Kanadą CETA, kanadyjska minister handlu zrezygnowana stwierdziła, że nie ma to już żadnych szans i wróciła do swojego kraju. Wśród przeciwników podpisania tej umowy narodziła się nadzieja, że jest to jej definitywny koniec.

Po tym jak belgijski rząd nie wyraził zgody na podpisanie umowy o wolnym handlu z Kanadą, przyszłość CETA stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Jak się teraz okazuje, wielkich nadziei na podpisanie porozumienia nie ma również kanadyjski rząd, a dokładniej mówiąc kanadyjska minister handlu Chrystia Freeland, która stwierdziła, że nie ma już szans na jej podpisanie.

 –  Nie ma obecnie szans na podpisanie porozumienia Kanada-UE o wolnym handlu CETA – oświadczyła Freeland. Następnie kanadyjska minister opuściła UE i wróciła do Kanady.

Umowa o wolnym handlu z Kanadą tzw. CETA wzbudzała wielkie kontrowersje w Europie. Jej przeciwnicy przekonywali, że podpisanie CETA doprowadzi w konsekwencji do upadku europejskiego rolnictwa i bankructwa mniejszych firm, których miejsce zajmą ogromne koncerny z Kanady i USA.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również