Europa żyje w strachu i żałobie po ostatnich zamachach terrorystycznych. I chociaż problem jest bardzo poważny, to nie na starym kontynencie zdarzają się najbardziej krwawe zamachy. Ten zamach byłby o wiele bardziej brutalny.

Nohad Machnouk, libański minister spraw wewnętrznych poinformował niedawno, że służbom Zjednoczonych Emiratów Arabskich udało się udaremnić brutalny zamach. Terrorysta planował wysadzić w powietrze samolot lecący do Australii.

Minister przyznał w rozmowie z telewizją Al-Arabiya Al-Hadath, że niedoszły terrorysta to Libańczyk. Z informacji służb wynika, że mężczyzna z całą pewnością chciał zdetonować ładunek wybuchowy jeszcze na lotnisku. W takiej sytuacji ucierpieliby nie tylko pasażerowie, ale także naziemna obsługa lotniska, a może nawet pasażerowie innych lotów. Służby wewnętrzne ZEA zatrzymały człowieka na lotnisku w Abu Zabi i uniemożliwiły mu wejście na pokład samolotu.

To nie jedyny udaremniony zamach w ostatnim czasie. Australijskie służby zatrzymały mężczyznę, który planował zamach na samolot narodowych linii lotniczych Zjednoczonych Emiratów Arabskich Etihad. Policja podaje informacje, z których wynika, że zamachowiec planował podłożyć ładunek w jednej z maszyn tego przewoźnika. Oba udaremnione zamachy były inspirowane przez osoby związane z tzw. Państwem Islamskim.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również

Zobacz również