„Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w Polsce ostatnich lat. I nie ma się czemu dziwić, bo najnowszy zwiastun zapowiada naprawdę mocny film. 

„Wołyń” Smarzowskiego to jeden z tych filmów, o których głośno zrobiło się na długo przed premierą, a nawet przed pierwszym dniem zdjęciowym.

Polski reżyser postanowił pokazać w swoim dziele ludobójstwo popełnione przez ukraińskie oddziały nacjonalistycznej organizacji UPA na ludności polskiej (według różnych szacunków ofiarami Ukraińców padło nawet do 300 tys. Polaków) zamieszkującej Wołyń i Galicję Wschodnią.

Bohaterami „Wołynia” Smarzowskiego jest rodzina Głowackich mieszkająca w jednej z wiosek na wschodzie II RP, której spokojne dotychczas życie przerywa wybuch drugiej wojny światowej w 1939 roku. Najgorsze jednak przychodzi dopiero cztery lata później, gdy mają wydarzenia, które pamiętamy jako Rzeź Wołyńska.

W sieci pojawił się najnowszy zwiastun „Wołynia”, który zapowiada naprawdę mocne kino.

https://www.youtube.com/watch?v=5WetxiRlkek

Co jednak najważniejsze – jak informuje fundacja działająca na rzecz filmu, wciąż brakuje pieniędzy na jego dokończenie.

 – Przed nami jeszcze bardzo kosztowne prace postprodukcyjne – do zrealizowania pozostały komputerowe efekty specjalne, korekcja barwna obrazu oraz udźwiękowienie filmu – informuje fundacja prosząc o wsparcie finansowe.

Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na 7 października.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: forum film poland na yt / natemat

...

Zobacz również