Nie słabną kontrowersje wokół trwającej rekonstrukcji rządu. Już we wtorek dowiemy się, kogo powołał, a kogo odwołał ze stanowiska nowy premier Mateusz Morawiecki. A tymczasem Miller wskazał szokującego rywala Kaczyńskiego.

Choć nie podano jeszcze oficjalnych informacji dotyczących zmian w rządzie, to nieoficjalnie mówi się o odwołaniu z funkcji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej i Jana Szyszko szefa resortu środowiska.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński pogrzebany, właśnie ujawniono jego LOJALKĘ

Macierewicz nie odejdzie, jest za blisko z Kaczyńskim

Gościem programu „Fakty po faktach” w TVN24 był Leszek Miller. W studio poruszono m.in. temat rekonstrukcji rządu. Zdaniem polityka dojdzie do jakichś zmian na stanowiskach, ale niewielkich.

– Wiadomo, że minister Ziobro czy Gowin nie stracą posad, bo są szefami partii koalicyjnych. Wiadomo, że minister Macierewicz nie straci swojej posady. On ma wyjątkową pozycję w oczach prezesa Kaczyńskiego – powiedział Miller.

Miller wskazał szokującego rywala Kaczyńskiego

Polityk dodał, że ma na myśli działania Macierewicza związane z wyjaśnieniem okoliczności katastrofy smoleńskiej. Zdaniem Millera na wyniki rekonstrukcji rządu mają wpływ również „umocowania w otoczeniu toruńskiego oligarchy, który ma wielkie znaczenie w środowiskach PiS”

Miller zszokował opinię publiczną bardzo odważnym stwierdzeniem. Według niego, jest tylko jedna osoba, która mogłaby zagrozić pozycji Jarosława Kaczyńskiego.

– Myślę zresztą, że dzisiaj ojciec Rydzyk jest jedynym realnym rywalem dla prezesa Kaczyńskiego – powiedział Miller.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński nie może uwierzyć! Tuż przed katastrofą w kabinie SZALAŁ jego…

Źródło: wp.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również