Kim jest Theon Greyjoy? Skomplikowana postać rehabilituje się na koniec

Kim jest Theon Greyjoy? Skomplikowana postać rehabilituje się na koniec Źródło: screenshot/Gra o Tron

Theon Greyjoy - dlaczego był torturowany przez Ramsay'a? Czy jego ojciec wydał go Robertowi Baratheonowi i Nedowi Starkowi jako zakładnika do Winterfell, by zatrzymać pozycję Lorda Żelaznych Wysp? Będąc już dorosłym spotkał siostrę, jednak czy była mu przychylna? Ramsay Snow poddawał go wymyślnym torturom wyłącznie dla własnej przyjemności, co ukształtowało charakter Theona i zostawiło ślady na jego psychice.

Theon Greyjoy - kim jest aktor wcielający się w postać?

Theon Greyjoy jest grany przez Alfiego Allena urodzonego 12 września 1986 roku aktora znanego z takich filmów jak: Predator, John Wick, czy Kochanice króla. Zasłynął rolą w produkcji Gra o Tron, za którą został doceniony przez fanów serialu, a także krytyków. Za swoją rolę został nominowany do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych za najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym.

 - Błagam, niech ktoś wreszcie doceni jego grę aktorską w Grze o Tron i zaproponuje mu główną role w produkcji wysokobudżetowej. Nie mogą zmarnować tak wielkiego potencjału. Po prostu zachwyca, nie da się ukryć rola Fetora to jedna z najcięższych do odegrania ról w serialu. Czytałam całą serię i uważam, że zagrał go rewelacyjnie - komentują internauci. 

Theon Greyjoy - tortury Ramsaya, jego śmierć i narodziny Fetora

Theon Greyjoy był jedną z głównych postaci serialu Gra o Tron. Był najmłodszym synem Lorda Balona Greyjoya, władcy Żelaznych Wysp. Ojciec przekazał go jako zakładnika do Winterfell, żeby nie stracić panowania nad wyspami. Chłopak od małego dorastał więc pod okiem Starków, z którymi utrzymywał dobre stosunki. 

Na początku serialu Theon ma dziewiętnaście lat, jednak już w tak młodym wieku doskonale włada bronią, jego specjalnością jest łuk. Po śmierci Neda Starka i powrocie do ojca, zdecydował się najechać na Winterfell i jako jeden z nielicznych zdobył zamek. Nie trwało to długo, ponieważ kolejną osobą, która zdobyła siedzibę Starków, był Ramsay Bolton. Po splądrowaniu fortecy uwięził Greyjoy'a i poddawał go wymyślnym torturom.

W ten sposób chce go złamać, uczynić z niego lojalnego sługę, dlatego też przemianowuje go na Fetora. Bolton skazuje go na makabryczne tortury, między innymi wyrywa mu prawie wszystkie zęby, a także... amputuje przyrodzenie. Gnębi bohatera do tego stopnia, że kształtuje jego tożsamość, w wyniku czego Theon nabiera pewnej lojalności względem swojego oprawcy.

Theon Greyjoy i siostra Yara

Yara Greyjoy to jedyna córka lorda Balona, jest znaną na Żelaznych Wyspach wojowniczką. Po śmierci ojca chciała władać tamtymi ziemiami, jednak musiała uciekać przed mściwym wujem i trafiła do niewoli. Theon zdołał ją uwolnić, by ta popłynęła odbić wyspy z rąk wuja Eurona.

Theon Greyjoy - śmierć

Theon Greyjoy udał się natomiast do Winterfell, by tam ramię w ramię z Jonem Snowem walczyć przeciwko Nocnemu Królowi. W walce wziął udział w sposób dość wyjątkowy. Zamiast uczestniczyć w głównej walce, wraz z małym oddziałem przebywał z Branem Starkiem, który pełnił rolę swoistej "przynęty" na Białych Wędrowców.

Gdy oddział został zaatakowany przez nieumarłych, Theon wykazał się ogromnym bohaterstwem, pokonując każdego z biegnących na niego wrogów. Gdy skończyły mu się strzały - walczył dalej, aż w końcu na polu bitwy został sam jeden. Wówczas pojawił się Nocny Król. Theon Greyjoy usłyszał jeszcze od Brana zapewnienie, że ów uważa go za dobrego człowieka, co było swoistą klamrą wydarzeń między tą dwójką. Wszakże to właśnie Branowi młody Greyjoy odebrał Winterfell przed laty. Theon rzucił się na Nocnego Króla, bohatersko oddając życie za swoich przyjaciół.

  1. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
  2. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  3. Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia
  4. Ed Sheeran zagrał w Grze o Tron. W jaką postać się wcielił?
  5. Daenerys Targaryen pierwsza tego imienia... i co dalej? Wszystkie tytuły Królowej Smoków
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News