Gdzie oglądać pierwszy odcinek The Crown? Serial zachwycił fanów na całym świecie

Gdzie oglądać pierwszy odcinek The Crown? Serial zachwycił fanów na całym świecie Źródło: facebook.com/pg/TheCrownNetflix

The Crown - S01E01. Chociaż nie wiadomo kiedy odbędzie się premiera trzeciego sezonu hitowego serialu Netflixa, to w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć z planu i informacji odnośnie do najnowszej serii. Dwie pierwsze części historii opowiadającej o losach królowej Elżbiety II podbiły serca widzów. Gdzie możemy zobaczyć dotychczasowe odcinki?

The Crown - S01E01 - pierwszy odcinek serialu wraz z pozostałymi dziewięcioma pierwszej serii miał swoją premierę 4 listopada 2016 roku. Historia Elżbiety II ukazana dzięki popularnej platformie Netflix zyskała fanów na całym świecie. Produkcja doczekała się kontynuacji i wszystko wskazuje na to, że jej miłośnicy mogą być spokojni o kolejne premiery.

The Crown - S01E01 - pierwszy odcinek. Gdzie możemy oglądać serial?

Brytyjsko-amerykański serial biograficzny opowiadający o życiu królowej Elżbiety II spotkał się z entuzjazmem milionów fanów. Świetnie dobrana obsada, idealne odzwierciedlenie lat 50., 60. i 70. XX wieku, a także piękny i wielowątkowy scenariusz złożyły się na niekwestionowany sukces produkcji. Pierwsze dwa sezony podsyciły apetyt fanów, którzy z niecierpliwością czekają na informacje o premierze kolejnego sezonu. Twórcy produkcji potwierdzili, że trwają prace nad trzecią i czwartą serią, jednak bliższe szczegóły nie są jeszcze znane.

W pierwszych dwóch sezonach w rolę królowej wspaniale wcieliła się Claire Foy. Oprócz jej wyjątkowej roli, na ekranie mogliśmy podziwiać ponadto takich aktorów jak: Matt Smith, Vanessa Kirby, Victoria Hamilton, Eileen Atkins czy John Lithgow.

Pierwszy sezon obejmuje wydarzenia z życia Elżbiety II z lat 1947-1956. Seria rozpoczyna się ślubem przyszłej monarchinii z księciem Filipem, a kończy wybuchem kryzysu sueskiego. Pilotażowy odcinek, a także wszystkie inne epizody, składające się na fantastyczne 10 odcinków można obejrzeć na Netflix. Ponadto możliwość darmowego obejrzenia serialu daje kanał Zalukaj. Zanim jednak skorzystamy z internetowych stron streamingujących popularne filmy i seriale warto, abyśmy zapoznali się z ich legalnością.

The Crown - odcinki. Napisy i lektor

Serial produkcji Netflixa na razie może pochwalić się dwudziestoma odcinkami. Wszystkie dostępne są na kanale popularnej platformy zarówno w wersji z napisami, jak i z polskim lektorem. Poniżej prezentujemy listę wszystkich epizodów pierwszego i drugiego sezonu.

Sezon 1 (2016)

 1. Wolferton Splash
 2. Hyde Park Corner
 3. Książę Windsoru
 4. Siła wyższa
 5. Magia korony
 6. Punkt zapalny
 7. Wiedza to potęga
 8. Duma i radość
 9. Przyjaźń i szacunek
 10. Gloriana

Premiera drugiej serii miała miejsce w 2017 roku. Opowiada ona o losach królowej Elżbiety II, a także jej rodziny od okresu kryzysu sueskiego w 1957 roku, do narodzin księcia Edwarda w 1964.

 1. Nieszczęśliwy wypadek
 2. W Męskim Gronie
 3. Lizbona
 4. Beryl
 5. Marionetki
 6. Przeszłość
 7. Matrimonium
 8. Szanowna Pani Kennedy
 9. Rodzinna Sprawa
 10. Tajemniczy Mężczyzna

Miliony fanów na całym świecie czekają z niecierpliwością na informacje o premierze kolejnego sezonu. Na razie nie wiadomo, kiedy doczekamy się najnowszych odcinków. Z najnowszych informacji możemy dowiedzieć się jednak, że w obsadzie nastąpią diametralne zmiany. Fantastyczną Claire Foy zastąpi Olivia Colman, a w rolę księcia Filipa wcieli się znany z "Gry o Tron" Tobias Menzies. Świetną informacją dla miłośników "Korony" jest również dołączenie do obsady Heleny Bonham Carter.

Serial cieszy się bardzo dobrą sławą czego efektem były nagrody w postaci Złotych Globów oraz Emmy. Już wkrótce widzowie poznają kulisy życia rodziny królewskiej z lat 70. i 80. Najwierniejsi fani liczą na to, że produkcja będzie kontynuowana, aż do ekranizacji czasów współczesnych. Tego życzymy zarówno im, jak i twórcom fantastycznej produkcji.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

 1. Easy - serial Netflixa ma już 3 sezony. Najnowszy niedawno się pojawił
 2. Gdzie oglądać Breaking Bad online? Platformy takie jak CDA czy Zalukaj udostępniają serial?
 3. Gdzie oglądać The Rain? Legalne i nielegalne platformy
 4. Kiedy premiera Wiedźmina? Netflix nie potwierdza przecieków medialnych
 5. Kiedy premiera 4. sezonu Lucyfera? Netflix już go wypuścił
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu