Przełom. Diagnoza koronawirusa możliwa w 20 sekund

Przełom. Diagnoza koronawirusa możliwa w 20 sekund Źródło: pixabay jarmoluk

Test na koronawirusa potrafi postawić diagnozę w 20 sekund. Przełomowa metoda w wykrywaniu kolejnych pacjentów zarażonych groźnym wirusem już weszła w życie.

Test na koronawirusa wykonywany laboratoryjnie zajmuje wiele czasu, by postawić prawidłową diagnozą. Wielogodzinne analizowanie materiału sprawia, że możliwość diagnozowania kolejnych przypadków wydłuża się w czasie. Zgodnie ze słowami ministra zdrowia w Polsce działa obecnie 18 placówek, w których przeprowadzane są testy na obecność wirusa w ludzkim organizmie. Właśnie pojawiła się przełomowa metoda diagnozowania. 

Test na koronawirusa pokaże wynik w 20 sekund

Zgodnie z wiadomościami, które pojawiły się w zagranicznych mediach, Szpital Uniwersytecki Campus Bio-Medico w Rzymie jest pierwszą placówką medyczną na świecie, gdzie korzysta się z niezwykle szybkiej metody na wykonywanie testów na koronawirusa. Jest to pierwsze miejsce w Europie, gdzie zostało wprowadzone takie rozwiązanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Test na koronawirusa przeprowadzany jest przy pomocy sztucznej inteligencji, która analizuje obrazy uzyskane podczas tomografii komputerowej. System już w 20 sekund jest w stanie stwierdzić, czy organizm zarażony jest koronawirusem. 

Innowacyjny system już od dawna używany jest w Wuhan, gdzie pojawiło się pierwsze ognisko epidemii COVID-19 na świecie. Szybkie diagnozowanie sprawiło, że już dziś chińskie władze poinformowały o przełomie w walce z koronawirusem, ogłaszając, że w ostatniej dobie nie został potwierdzony kolejny nowy przypadek osoby zakażonej koronawirusem. 

Test na koronawirusa przekaże więcej danych 

Dzięki sztucznej inteligencji wykorzystywanej w diagnozowaniu pacjentów, będzie można dowiedzieć się nie tylko, czy pacjent jest zarażony koronawirusem. Okazuje się, że system wskaże również jaki będzie stan pacjenta w najbliższych dniach.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Rozwiązanie, które zostało wprowadzone w Rzymie, ma ułatwić walkę z koronawirusem w tym kraju. Jak wiadomo, Włochy to jedno z państw, gdzie sytuacja związana z niebezpiecznym wirusem jest niezwykle ciężka. Do tej pory ponad trzy tysiące osób zmarło, a ponad 35 tysięcy osób jest zarażonych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. 7 zarażonych osób w jednej rodzinie. Troje już nie żyje, kolejna trójka walczy o życie
  4. Włosi nie wierzyli w zagrożenie koronawirusem. Teraz żałują, ich wiadomość do innych krajów wyciska łzy
  5. Lista polskich miast, w których stwierdzono zarażenia koronawirusem. Najwięcej w Warszawie
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: gazetapl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News