Test na koronawirusa dla wszystkich Polaków
Pikio.pl
Irmina Jach - 13 Listopada 2020

Nagle wprowadzono obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Smutne informacje

Test na koronawirusa jest w wielu krajach warunkiem wjazdu dla podróżnych. Tego typu restrykcje obowiązują również w Polsce. Zakaz lotów, który obowiązuje w naszym państwie nie obejmuje pasażerów, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2. Teraz z takimi restrykcjami będą musieli liczyć się także Polacy, którzy w najbliższym czasie wybierają się do Hiszpanii.

Test na koronawirusa, który da wynik negatywny, będzie od poniedziałkiem warunkiem wjazdu na teren Hiszpanii. Polacy muszą przygotować się na utrudnienia związane z wyjazdami. Brak dokumentu świadczącego o wykonaniu badania będzie skutkował dotkliwymi karami.

Niebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiNiebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiCzytaj dalej

Test na koronawirusa warunkiem wjazdu na teren Hiszpanii

- Od poniedziałku 23 listopada wszyscy przyjeżdżający do Hiszpanii z krajów wysokiego ryzyka epidemicznego będą musieli okazać negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa - ogłosił podczas konferencji prasowej madrycki minister zdrowia, Salvador Illa.

Nowe przepisy będą dotyczyć między innymi Polaków. Test PCR, zgodnie z wytycznymi, powinien zostać wykonany w kraju zamieszkania, nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską. Kontrole nie będą przeprowadzane na dworcach autobusowych ani kolejowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Według kryteriów ustanowionych przez Unię Europejską za kraje ryzyka epidemicznego w Europie uznaje się te, w których występuje ponad 50 przypadków zakażeń SARS-CoV-2 na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 14 dni, a ponad 4 procent wszystkich testów daje wyniki pozytywne. Przepisy dotyczą również mieszkańców państw pozaeuropejskich, w których wykrywa się ponad 150 przypadków zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 14 dni.

Obecnie, zgodnie z mapą Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), w tym gronie znajduje się około 60 krajów. 28 z nich leży na terenie Europy, zaś 31 na innych kontynentach. Niezastosowanie się do ogłoszonych zasad może mieć poważne konsekwencje.

Jak podają źródła MSZ w Madrycie, podróżujący, którzy nie będą mieli przy sobie testu PCR, podlega karze w wysokości od 3 tysięcy do 600 tysięcy euro zgodnie z ustawą o zdrowiu publicznym i zostaną poddani badaniom w Hiszpanii. Sankcje karne dla osób bez testu nie zostały jednak ujęte w dzienniku ustaw.

Dodatkowo, podróżujący drogą powietrzną mają obowiązek wypełnić formularz sanitarny dostępny w internecie, a wygenerowany kod QR okazać na lotnisku po przyjeździe. W dokumencie znajdą się pytania o wynik testu PCR, a pasażer może zostać poproszony o okazanie zaświadczenia.

Formularz może zostać złożony również w formie papierowej, przed wejściem na pokład samolotu. Należy wówczas pamiętać o okazaniu oryginalnego dokumentu w języku angielskim lub hiszpańskim, w którym zawarty będzie wynik testu na koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Wiceminister zdrowia ujawnił, co stanie się 18 listopada. Zostało tylko kilka dni, zdumiewające doniesienia dla mieszkanek Polski

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Agencje podróży, operatorzy turystyczni, lotnicze i morskie firmy transportowe mają obowiązek poinformowania pasażerów o konieczności posiadania testu PCR z wynikiem negatywnym przed rozpoczęciem podróży do Hiszpanii.

Nowe rozporządzenie, które dotyka także Polaków, będzie obowiązywało do odwołania. Przepisy nie dotyczą podróżnych podróżujących przez Hiszpanię tranzytem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Smakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzina
  7. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News