Szumowski zdradził, ile testów na koronawirusa wykonano do tej pory w Polsce. Liczba zwala z nóg

Szumowski zdradził, ile testów na koronawirusa wykonano do tej pory w Polsce. Liczba zwala z nóg Źródło: youtube.com Onet News

Test jest jedynym sposobem, by potwierdzić zakażenie koronawirusem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o liczbie dotychczas wykonanych badań.

Test na koronawirusa to jedyny sposób, by w stu procentach potwierdzić zakażenie. Na chwilę obecna ministerstwo zdrowia potwierdziło SARS-CoV-19 u 177 pacjentów. Szef resortu zdradził, ile łącznie badań przeprowadzono do tej pory w całej Polsce. Liczba ta ma znacznie wzrosnąć w najbliższym tygodniu.

Test na koronawirusa może jednoznacznie potwierdzić zakażenie

Koronawirusa w Polsce potwierdzono u 177 pacjentów, to oficjalne dane, które podało dzisiaj wieczorem ministerstwo zdrowia. Do tej pory w związku z zakażeniem SARS-CoV-19 zmarły 4 osoby. Liczba zakażonych wciąż rośnie i jak poinformował szef resortu zdrowia, pod koniec tygodnia może wynosić nawet ponad 1,5 tysiąca przypadków. Jak zapowiedział Łukasz Szumowski, wzrośnie również liczba wykonanych testów na obecność.

- Testy, jak każde działanie medyczne, powinny być wykonane, gdy są ku temu wskazania. Dotąd wykonano już około siedmiu tysięcy testów; we wszystkich laboratoriach w Polsce jest ich rozdysponowanych 45 tysięcy – powiedział minister zdrowia w programie "Gość Wiadomości".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Polsce wykonano do tej pory 7 tysięcy testów

Badania wykonywane są u pacjentów, u których istnieje uzasadnione podejrzenie zakażenia. Według ministra nie ma potrzeby, by badać każdego potencjalnego pacjenta.

– Jeżeli mamy wskazania do operacji wyrostka, to ją wykonujemy; jeśli nie mamy wskazań – to jej nie wykonujemy. Tak samo z testami. To są testy, które są potrzebne ludziom z ryzykiem zakażenia wirusem – powiedział Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące informacje. Kolejna ofiara śmiertelna, są nowi zakażeni

2. Szaleństwo w klinikach weterynaryjnych. Ludzie chcą masowo usypiać swoje zwierzęta

Minister Zdrowia zapewnił, że Polska została zaopatrzona w dostateczną liczbę testów, by skutecznie walczyć z pandemią. Jeśli są odpowiednie wskazania, każde laboratorium powinno bez problemu przeprowadzić badanie.

– Każde laboratorium może ich robić tyle, ile ma. Jedynym czynnikiem, który reguluje to, czy robić testy, są wskazania WHO, do których się stosujemy – przekazał szef resortu zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rasa, która przyciąga swoją brzydotą. Niestety, psy żyją bardzo krótko
  2. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  3. Minister zdrowia podał druzgocące dane. To wtedy nastąpi szczytowy moment epidemii w Polsce
  4. Jerzy Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia podczas programu na żywo. Od razu przeczytał, dobitne słowa
  5. Student z Włoch pokazał porażające nagranie. Widać na nim rząd trumien
  6. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News