1300 osób straciło pracę, a to jeszcze nie koniec. Tesco zapowiada zamknięcia kolejnych sklepów w Polsce

1300 osób straciło pracę, a to jeszcze nie koniec. Tesco zapowiada zamknięcia kolejnych sklepów w Polsce Źródło: fot. wikipedia.org

Tesco w pierwszym kwartale tego roku ogłosiło zbiorowe zwolnienia, które objęły aż 1300 osób. Jak się okazuje to nie koniec, ponieważ w całej Polsce zamykane są kolejne sklepy.

Tesco należy do największych sieci hiper i supermarketów na terenie naszego kraju, a jego placówki możemy znaleźć zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miasteczkach. Sklepy te oferują zarówno towary od znanych producentów, jak i posiadające ich własne logo, które zazwyczaj są znacznie tańsze.

Jednak Tesco to nie tylko setki sklepów, w których możemy wygodnie i za nie duże pieniądz zrobić zakupy, a przede wszystkim miejsca pracy dla dziesiątek tysięcy osób. Od początku tego roku pracę straciło już ponad 1300 osób, a szykują się kolejne zwolnienia spowodowane zamknięciem kolejnych sklepów.

Tesco zamyka kolejne swoje sklepy

Zaledwie w ciągu kilku miesięcy bieżącego roku zamknięte już zostały 32 sklepy sieci Tesco. Najwięcej z nich położone było na terenie województwa wielkopolskiego, a sama firma informowała już na początku roku o planie wprowadzenia masowych zwolnień. Jednak nikt nie podejrzewał, że będzie to zaledwie początek.

Jako powód zamknięcia tak dużej ilości sklepów podano, że proces ten ma doprowadzić do polepszenia się sytuacji finansowej firmy w Polsce. Niestety początkowe założenia okazały się niewystarczające i ogłoszone zamknięcie kolejnych czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji. Sklepy, które mają zostać zamknięte znajdują się w Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego), Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja), Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska) i Olsztynie (ul. Pstrowskiego). Natomiast centrum dystrybucji znajduje się w Poznaniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają na poziom zyskowności całej firmy w Polsce - mówił Martin Behan, odpowiedzialny za działanie sieci marketów w Polsce.

Niestety oznacza to, że kolejne dziesiątki, jak nie setki osób straci swoje miejsce pracy, a nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości firma zadecyduje o kolejnych zamknięciach na terenie naszego kraju. Aktualnie w Polsce mamy 349 sklepów sieci Tesco, a jeszcze w 2015 roku było ich 450.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo piękna
  2. TRAGICZNA katastrofa lotnicza! Właśnie ZGINĄŁ kochany przez miliony muzyk
  3. Marta Kaczyńska jest w kolejnej ciąży?! Wielkie poruszenie po jej najnowszym zdjęciu (FOTO)
  4. Potężna burza wokół Anny Muchy. Fani pytają jej, jak po tym, co zrobiła, może wracać do męża i dziecka
  5. Koszmarna katastrofa lotnicza przy granicy z Polską. Nikt nie przeżył
  6. TVP: Samolot krąży nad Warszawą i zrzuca paliwo. Nie może wylądować, służby czekają w napięciu

 

źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News