Podwójny atak na halę sportową! 20 ofiar śmiertelnych, 70 ciężko rannych

Podwójny atak na halę sportową! 20 ofiar śmiertelnych, 70 ciężko rannych

Terroryzm na świecie staje się coraz większym zagrożeniem. W Kabulu miał miejsce podwójny atak terrorystyczny, w którym zginęło co najmniej 20 osób.

Terroryzm na świecie zbiera kolejne śmiertelne żniwa. Teraz w jednej z dzielnic Kabulu doszło do ataku terrorystycznego w hali sportowej. Miały miejsce dwa wybuchy, jeden wewnątrz budynku, natomiast drugi przed nim. W zamachu zginęło przynajmniej 20 osób, a kolejnych 70 zostało rannych, w tym 7 policjantów.

Terroryzm na świecie: atak terrorystyczny w Kabulu

Pierwszy wybuch był to samobójczy atak, który przeprowadził nieznany jak na razie mężczyzna, który zdetonował się wewnątrz hali sportowej. Drugi był wywołany samochodem pułapką, który został wypełniony materiałami wybuchowymi, a następnie zaparkowany tuż przed budynkiem. Jak podaje Rzecznik MSW Nasrat Rahimi liczba ofiar może jeszcze ulec zmianie. Wciąż żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się do tego ataku, jednak według agencji Associated Press przypominał ataki filii dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS). Atak miał miejsce w szyickiej dzielnicy, której społeczność padała już ofiarą krwawych zamachów przeprowadzonych przez sunnickich ekstremistów, dla których Szyici są apostatami, zasługującymi na śmierć. Cały świat jest wstrząśnięty informacjami, które dobiegają z Afganistanu. Owszem ataki muzułmańskich ekstremistów zdarzały się już wcześniej, jednak rzadko mówi się, że nie dotyczą one jedynie zachodniej kultury, a ich ofiarami padają również muzułmanie, którzy wywodzą się z innego nurtu tego samego wyznania. Wielu przedstawicieli państw obawia się, że dzisiejszy atak może być zapowiedzią kolejnej fali terroryzmu, która obejmie również inne kraje i wstrząśnie całym światem. Niewykluczone, że gdy któraś z organizacji terrorystycznych przyzna się do przeprowadzenia zamachu, to międzynarodowe siły zbrojne podejmą stanowcze działania w tej kwestii.



ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polskie miasta pod wodą. To dopiero początek, Xenia szaleje w naszym kraju
  2. Księża przyłapani na orgii obok placu zabaw! Policja w szoku
  3. Nie żyje słynna dziennikarka. To, co zrobiła na koniec łamie serce
źródło: niezalezna.pl Następny artykuł