Belgijskie media dotarły do noty policyjnej, z której wynika, że terroryści z Państwa Islamskiego są w drodze do Europy. Ekstremiści mają uderzyć we Francji i w Belgii. Wiadomo, że są w drodze od tygodnia i że nie mają przy sobie paszportów.

Dżihadyści wyruszli z Syrii. Według policyjnych informacji, ich droga wiedzie przez Turcję i Grecję. Wiadomo też, że podzielili się na dwie grupy – jedna za cel obrała Francję, druga Belgię. Znane są także dokładne cele, które mają zaatakować. W nocie wymieniane są centrum handlowe, komisariat i sieć amerykańskich restauracji.

„Osoby te podzieliły się na dwie grupy – jedna wyruszyła do Belgii, a druga do Francji, by w dwuosobowych zespołach dokonać zamachów w różnych miejscach. ich celami są centrum handlowe, amerykańska sieć restauracji i komisariat” – czytamy w policyjnej informacji.

W tej samej nocie napisano, że dżihadyści „posiadają niezbędną broń”. Co gorsza, według informacji, ich atak „jest nieuchronny”.

„Osoby te już są w posiadaniu niezbędnej broni, a ich akcja jest nieuchronna”.

Informację tę potwierdziło belgijskie centrum analizy zagrożeń – OCAM. Także agencja Reutera informuje, że jej źródło w służbach bezpieczeństwa Belgii poświadczyło, że to prawda.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: gazeta.pl
pt

Zobacz również