Jak donosi Wall Street Journal, przynajmniej pięciu terrorystów odpowiedzialnych za ostatnie zamachy w Belgii i Francji otrzymywało od państwa regularny zasiłek.

Salah Abdeslam jest domniemanym organizatorem listopadowych zamachów w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Po ucieczce z powrotem do Belgii, ślad się po nim urwał. Pierwszym od tego czasu realnym tropem było znalezienie dowodów obecności w mieszkaniu w brukselskiej dzielnicy Forest. Po rajdzie policji, Salaha zamknięto w oczekiwaniu na proces.

Wg. medialnych doniesień, Salah Abdeslam otrzymał od państwa aż 19 tysięcy euro zasiłków! Jakby tego było mało, pieniądze wcale mu nie przysługiwały. W trakcie pobierania zasiłku dla bezrobotnych, Abdeslam był współwłaścicielem baru, którym zarządzał co w oczywisty sposób odbierało mu prawo do pieniędzy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „Mózg” zamachów w Paryżu pławi się w luksusach. Francuzi oburzeni

Poza Abdeslamem, zasiłki otrzymywała także czwórka innych terrorystów, odpowiedzialnych za śmierć dziesiątek ludzi w Brukseli i Paryżu. Łącznie, dzięki świadczeniom socjalnym otrzymali ponad 50 tysięcy euro, a więc niemal ćwierć miliona złotych.

źródło: rt

...

Zobacz również