Kataklizmy, które w ostatnim czasie dotykają Stany Zjednoczone oraz okoliczne kraje, pociągają za sobą tysiące ofiar oraz ogromne straty materialne. Chociaż osobom poszkodowanym przez huragany wydawać się mogło, że zagrożenie już minęło, były one niestety w ogromnym błędzie. 

Według Krajowego Centrum ds. Huraganów Stanów Zjednoczonych huragan Maria osiągnął piątą kategorię w skali Saffira-Simpsona. Niesie on więc ze sobą wiatry wiejące z prędkością do 260 km/h. Zjawisko dosięgnie najpierw Dominikę, a później Martynikę, Gwadelupę, Antiguę, Barbudę oraz Portoryko.

Premier Dominiki Roosevelt Skerrit poinformował już na Facebooku, że dach jego domu został zerwany, a cały dobytek zalała woda. Wkrótce dodał także, że na szczęście uratowały go odpowiednie służby. Dominika pozostaje jednak zagrożona i istnieją obawy, że zostanie wręcz zmieciona z powierzchni ziemi.

Maria będzie pierwszym od 85 lat huraganem, który uderzy w Portoryko. Tamtejszy gubernator ogłosił już w państwie stan wyjątkowy. Według władz Brytyjskich Wysp Dziewiczych, które także prawdopodobnie znajdą się na drodze huraganu, może on pociągnąć za sobą znacznie więcej ofiar śmiertelnych, niż siejąca spustoszenie Irma.

Fot. Facebook
Fot. Facebook
Fot. Facebook

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Instagram

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością