Terlikowski: Uwielbiam arabskie kebaby. Ich bojkot jest antypolski

Terlikowski: Uwielbiam arabskie kebaby. Ich bojkot jest antypolski Źródło: fot. anatalya-kebab.pl/ wikimedia commons -Bartosz Zielinski

Tomasz Terlikowski to katolicki publicysta, który znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Teksty Terlikowskiego sprawiają zwykle, że szału dostaje lewica. Tym razem jednak - po raz pierwszy od dawna (zawsze?) - dziennikarz wprawił w furię środowiska narodowe.

Po zabójstwie Daniela i późniejszej bitwie o kebaba w Ełku, ta popularna potrawa stała się wrogiem numer jeden wśród wielu narodowców - oczywiście wraz z serwującymi ją Turkami. Na Facebooku powstało mnóstwo wydarzeń nakłaniających do bojkotu kebabów. Zdaniem Tomasza Terlikowskiego, stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest antypolskie, gdyż cierpią niewinni, uczciwie pracujący w Polsce ludzie. - Jestem Polakiem, katolikiem i uwielbiam kebab. Szczególnie ten rzeczywiście arabski, z mocnymi przyprawami, ostrymi sosami i dobrze wypieczoną baraniną. Jadłem go w muzułmańskich i chrześcijańskich lokalach w Ziemi Świętej, ale zajadałem się nim także - w nieco innym wydaniu - w krajach bałkańskich. I nie zamierzam z niego rezygnować w Polsce. (...) Atakowanie ich, obarczanie winą czy mszczenie się za zbrodnię (niewątpliwą) jaką było zabicie Polaka w Ełku (pomijam cały kontekst sytuacji, który nie usprawiedliwia zabójców, ale komplikuje obraz), to głupota i skandal. (...)

Jest to skandal także dlatego, że uderza on w ludzi, którzy ciężko w Polsce pracują (praca w budce czy restauracji z kebabami to ciężka, wielogodzinna harówka), płacą podatki i nie wyciągają po nic ręki. Ogromna większość z nich uczy się, wcześniej czy później, języka polskiego, a nawet integruje. Takich ludzi trzeba szanować, a nie mazać sprejem napisy na ich własności. Tego typu zachowania nie mają nic wspólnego z patriotyzmem, bohaterstwem czy walką o cywilizacją łacińską, a są zwyczajnym chuligaństwem, zachowaniem dziczy, która - z niewiadomych przyczyn - przypisuje sobie miano obrońców cywilizacji. - tłumaczy Terlikowski.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News