Najpierw żółtaczka, potem nowotwór. Gwieździe Tercetu Egzotycznego dawano 4 miesiące życia, walczyła do końca

Najpierw żółtaczka, potem nowotwór. Gwieździe Tercetu Egzotycznego dawano 4 miesiące życia, walczyła do końca Źródło: Screen Prywatna Telewizja Morze

Tercet Egzotyczny przez lata zachwycał Polaków. Zespół przeszedł już do historii polskiej muzyki, a do dziś można usłyszeć wiele hitów w radio czy podczas imprez. Niewiele fanów zespołu zdaje sobie jednak sprawę, jak ciężkie życie miała Izabela Maria Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka, która od początku istnienia zespołu, pojawiała się na scenie.

Tercet Egzotyczny bez Izabeli Marii Skrybant-Dziewiątkowska byłyby zupełnie innym zespołem. Pełna zaangażowania i charyzmy wokalistka robiła wszystko, by zachęcić fanów do wspólnej zabawy. Podczas każdego występu na żywo udawało jej się porwać publiczność, która po dziś dzień wyśpiewuje takie hity, jak "Ile to już lat", "Pijmy za miłość" czy "Pamelo żegnaj". 

Gwiazda zespołu Tercet Egzotyczny nie miała lekkiego życia 

Izabela Maria Skrybant-Dziewiątkowska swoją przygodę ze sceną zaczęła już w latach 1961–1964, gdy występowała jako solistka Operetki Wrocławskiej. Prywatnie była żoną Zbigniewa Dziewiątkowskiego, odpowiedzialnego za założenie zespołu Tercet Egzotyczny. Niestety, muzyk w 2002 roku zmarł, ale ukochana nie zrezygnowała z występowania na scenie. Tercet Egzotyczny grał dalej. 

W zespole pojawiło się dwoje nowych muzyków, którzy z wokalistką sprawili, że cała Polska śpiewała ich największe przeboje. Przez lata zespół zyskiwał coraz większą popularność, jednak niewielu fanów wie, co działo się w życiu prywatnym wokalistki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Izabela Maria Skrybant-Dziewiątkowska usłyszała przerażającą diagnozę

Niestety, jesienią 2017 roku Izabela Maria Skrybant-Dziewiątkowska została zdiagnozowana z żółtaczką, a już niedługo potem okazało się, że choruje także na raka trzustki. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że w organizmie gwiazdy zespołu znajduje się ponad 10 tysięcy komórek nowotworowych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje znany polityk

2. Ogromna zmiana dla wszystkich posiadaczy samochodów. Sejm podjął ostateczną decyzję

3. Tragiczne wiadomości obiegły media. W czasie jednego weekendu utonęło kilkanaście osób

Lekarze poinformowali wokalistkę, że zostały jej cztery miesiące życia. Izabela Maria Skrybant-Dziewiątkowska nie dawała jednak za wygraną. Postanowiła ze wszystkich sił walczyć z chorobą. Udawało jej się to przez ponad rok. Piosenkarka odeszła 1 maja 2019 po heroicznej walce z nowotworem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Adam Małysz ujawnił druzgocącą prawdę na temat ostatnich tygodni. Mistrz przeżył prawdziwe piekło
  3. Przez koronawirusa Małysz zniknął z mediów. Ujawniono powód, bardzo przykre
  4. Dopiero teraz ujawniono ostatnie życzenie Pawła Królikowskiego. Bliscy nie mogli powstrzymać łez
  5. Kobieta odwiedzała grób bliskich, gdy usłyszała przerażające dźwięki. Chwilę później ziemia zaczęła się ruszać pod jej stopami
  6. Najgorsza wiadomość tuż po weekendzie. Nie żyje 17 osób, nie mieli żadnych szans
  7. Nowe dodatki do rent i emerytur. Jeszcze w 2020 roku seniorzy mają sporo okazji do zyskania większych pieniędzy
  8. W domu zrobisz nieziemskie kotlety schabowe w sosie rodzynkowym jak z 5-cio gwiazdkowej restauracji. Hitowy przepis zachwyci wszystkich
  9. Rafał z ”Królowych życia” w towarzystwie znanej piosenkarki. Co z Gabrielem? ”Przesympatyczna i śliczna”

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News