Na trwającym właśnie w Warszawie proteście środowisk narodowców padło pod adresem Unii Europejskiej ultimatum. Protestujący nie zgadzają się na działania UE wobec Polski.

Środowiska narodowców związane z Marszem Niepodległości zorganizowały dzisiaj manifestację pod hasłem „Tusk, Timmermans, Soros – ręce precz od Polski”. Protestującym nie podoba się m.in. ostatnie ultimatum, które Komisja Europejska postawiła Polsce w związku z zamieszaniem wokół reformy sądownictwa autorstwa PiS.

Jak zapowiedział Frans Timmermans, jeśli polski rząd nie wywiąże się z miesięcznego terminu ultimatum, to unijne władze uruchomią artykuł 7. Oznacza on stwierdzenie przez Radę ryzyka poważnego naruszenia przez Państwo Członkowskie wartości Unii.

Obecny na proteście poseł Robert Winnicki postawił Unii Europejskiej swoje ultimatum. Jak zapowiedział prezes Ruchu Narodowego, unijni włodarze mają 24 godziny na to, by przestali wpychać swoje nosy w „polskie sprawy”.

Lider narodowców nie zdradził jednak co się stanie w przypadku gdy Unia Europejska nie spełni postawionych przez jego środowisko warunków.

 

Zobacz również