14-latek cierpi na poważną chorobę serca, polscy lekarze nie wiedzą, jak mu pomóc. Może żyć tylko dzięki niezwykłej terapii

14-latek cierpi na poważną chorobę serca, polscy lekarze nie wiedzą, jak mu pomóc. Może żyć tylko dzięki niezwykłej terapii Źródło: pexels.com/Julie Viken

Terapia pozwala mu na normalne życie. Niecodzienny sposób leczenia sprawia, że czuje energię, by walczyć i przetrwać każdy kolejny dzień. Jego rodzice są w szoku, do czego doprowadził jeden mały gest.

Terapia postawiła go na nogi, a jego mama dumnie przyznaje, że to utrzymuje go przy życiu. Nie spodziewałaby się za żadne skarby świata takiego obrotu sprawy. To niesamowite, w jaki sposób nastolatek utrzymuje swoje dobre samopoczucie.

Terapia, którą przypadkowo odkryli rodzice, utrzymuje go przy życiu

14-letni Paweł z Klebarka Wielkiego niedaleko Olsztyna od urodzenia wie, co to cierpienie. Nie było mu dane tak aktywnie cieszyć się życiem jak robiła to większość jego rówieśników. Powodem jest niewydolny organizm, który źle funkcjonuje przez niewłaściwe połączenie serca z płucami. Mógłby już dawno zostać wyleczony, jednak NFZ "blokuje" wyjazd do USA, mimo, że operację można pokryć ze środków państwa.

Przez to, że Paweł był strasznie osłabiony, zamknął się w sobie, był cały czas smutny, stracił kontakt z niektórymi kolegami. Nie mógł uczestniczyć w wielu zabawach i aktywnościach, które integrują dzieci. Kiedyś marzył o swoim własnym zwierzątku, zawsze chciał dostać świnkę. 2 lata temu dostał ją jako prezent od rodziców i od tamtej pory jego życie zmieniło się o 180 stopni.

Świnka dała mu nowe spojrzenie na życie

Rodzina zgodnie nazwała nowe zwierzątko Nano - na cześć odkurzacza z serialu "Teletubisie". Świnka podobnie jak odkurzacz wciąga wszystko, co napotka na swojej drodze. Nie jest to jednak zwykła świnka, a wręcz świnia. Ta odmiana może być trzymana w domu, ale warto dodać, że jej waga może przekroczyć nawet 60 kilogramów Świnka wietnamska przywróciła Pawłowi uśmiech na twarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Organizm Pawła jest tak osłabiony, że syn nie może nawet chodzić do szkoły. Nie jeździ na rowerze, nie uprawia żadnych sportów. Ale odkąd w jego życiu pojawił się Nano, wydolność serca Pawła wzrosła. Przy śwince syn dosłownie odżył. Ona go dosłownie trzyma przy życiu - powiedziała dziennikarzom wzruszona mama Pawła, Elżbieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana aktorka w ZAAWANSOWANEJ ciąży! Ukrywała to przed wszystkimi aż do ostatnich dni. Fani byli w szoku, jak zobaczyli jej OGROMNY brzuch!
  2. Bracia Golec znów ZACHWYCILI! To, co zrobili dla swojej mamy przekroczyło wszelkie granice synowskiej miłości! Będziecie płakać!
  3. Polska płonie w 3 miejscach! Przerażające informacje straży pożarnej na Polsacie
  4. Fatalna prognoza pogody. Nad Polskę nadchodzi potężny grad
  5. Większość Polaków o tym zapomniała, a to już jutro! Pospiesz się, jeśli chcesz dostać 500 złotych od rządu
  6. Co na to Mikołaj Roznerski? Niezapowiedziana podmianka aktorów w "M jak Miłość"
  7. Świat piłki nożnej w żałobie. TVN: Gwiazda skoczyła do wody i już nie wypłynęła

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News