Hurkacz nie dał rady. Porażka Polaka z 13. rakietą świata

Hurkacz nie dał rady. Porażka Polaka z 13. rakietą świata Źródło: TVP Sport

Tenis w Polsce być może doczekał się w końcu wybitnego reprezentanta, który jest w stanie nawiązać rywalizację z najlepszymi na świecie. Agnieszka Radwańska dobrze radziła sobie z rywalkami, jednak wciąż nie mogliśmy liczyć na sukcesy żadnego z mężczyzn. Sytuacja uległa zmianie.

Tenis w naszym kraju uchodzi za sport niszowy, dlatego nic dziwnego, że długo nie mogliśmy doczekać się żadnego wybitnego reprezentanta. W pewnym momencie sukces odniósł Łukasz Kubot, jednak jego chwila triumfu potrwała tylko chwilę. Po latach sytuacja zaczyna nareszcie zmieniać się. Hubert Hurkacz radzi sobie coraz lepiej na korcie i odnosi kolejne zwycięstwa z zawodnikami ze światowej czołówki.

Dziś jego doskonała seria została jednak przerwana w związku z porażką z jednym z najlepszych tenisistów świata. Polski zawodnik przegrał dziś z Borną Coriciem, który jest klasyfikowany na 13. miejscu w tabeli najlepszych zawodników świata. Nasz reprezentant z pewnością nie był faworytem tego starcia i jego porażka była przewidywana przez ekspertów, jednak starcie może być uznawane za wartościową lekcję. 

Tenis w Polsce nie cieszy się tak wielką popularnością

Hurkacz staje się coraz ważniejszą postacią w świecie tenisa. Polak startuje w kolejnych zawodach i radzi sobie coraz lepiej, pokonując zawodników będących w rankingu o kilka miejsc przed nim. Możemy być pewni, że kariera polskiego sportowca nie skończy się na kilku rozegranych turniejach. Eksperci przewidują, że czeka go awans w rankingu i już wkrótce może on dołączyć do światowej czołówki.

Tym razem jednak naszemu zawodnikowi nie udało się doprowadzić do kolejnej niespodzianki. Hubert Hurkacz przegrał z Borną Coriciem, jednym z najbardziej utalentowanych tenisistów na świecie. Polak odpadł tym samym z rywalizacji w turnieju ATP w Monte Carlo.

Tenis to wielka pasja Hurkacza

Dzisiejszy mecz zakończył się porażką Huberta Hurkacza 1:2, jednak możemy być pewni, że to nie koniec jego starań o znalezienie się w gronie najlepszych zawodników świata. Eksperci twierdzą, że tenis zyskał kolejną młodą gwiazdę w postaci polskiego zawodnika i jego awans w klasyfikacji jest jedynie kwestią czasu. Pozostaje nam jedynie kibicować naszemu reprezentantowi.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News