Ten sondaż nie spodoba się PiS. Polacy o katastrofie smoleńskiej

Ten sondaż nie spodoba się PiS. Polacy o katastrofie smoleńskiej Źródło: źródło: breitbart.com, flickr.com

Okazuje się, że kolejne kampanie PiS szerzące pogląd, jakoby w Smoleńsku doszło do zamachu, nie przynoszą zamierzonego skutku. Z roku na rok coraz więcej Polaków popiera bowiem tezę, która bardzo nie podoba się obecnym władzom. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Już od lat grupa, która twierdzi, że 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku doszło do zamachu, nie przekracza kilkunastu procent Polaków. Wychodzi jednak na to, że i ten bastion trzymający się wersji PiS maleje. Według ostatniego sondażu IBRiS, coraz więcej obywateli Polski stawia na wersję o nieszczęśliwym wypadku.

Jeszcze dwa lata temu, podczas sondażu w 2015 roku, w zamach wierzyło 15,6% Polaków. Obecnie liczba ta uległa zmniejszeniu do 14% i wciąż leci w dół. Członkowie PiS z pewnością są zawiedzeni tym wskaźnikiem. To jednak nie wszystko.

Kiedy maleje poparcie dla wiary w zamach, coraz więcej Polaków opowiada się za tym, że 10 kwietnia 2010 roku miejsce miał po prostu nieszczęśliwy wypadek. W 2015 roku pogląd ten popierało 46,5% Polaków, a obecnie już 51% obywateli naszego kraju.

Takie wyniki badania opinii wśród Polaków to potężny cios we władzę w momencie spadku poparcia dla niej. Warto dodać, że badanie wykonano w momencie, kiedy wielkimi krokami nadciąga 7 rocznica tragedii w Smoleńsku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News