W dzisiejszych czasach antyterroryści mają pełne ręce roboty. Niektórzy z nich osiągają sporą sławę i po odejściu ze służby prowadzą życie ekspertów i polityków. O tym, kto jest najsławniejszym z nich, wie nawet Google. 

Internet oszalał po tym, jak okazało się, w jaki sposób słowo „antyterrorysta” na język polski i z niego na inne narzecza tłumaczy Translator Google. Program zamiast prawdziwej odpowiedzi notorycznie podaje jedno nazwisko — Dziewulski.

Faktycznie Jerzy Dziewulski jest autorytetem w sprawach bezpieczeństwa i walki z terroryzmem, był też posłem z ramienia SLD podczas czterech kadencji Sejmu. Jego sława rozpoczęła się, gdy jako dowódca jednostki antyterrorystycznej, przeznaczonej do ochrony lotniska na Okęciu, pojawił się w jednym z odcinków kultowego serialu z czasów PRL „07 zgłoś się”. Wspierał w nim Sławomira Borewicza podczas ataku na warszawski port lotniczy, zagrał tam siebie samego.

Jerzy Dziewulski został już poinformowany o tym, co pokazuje Translator. Przyznał, że jest zaskoczony i dlatego postanowił skontaktować się z przedstawicielstwem Google’a w Polsce. Przez słuchawkę usłyszał, że winą obarczyć należy media. Słowa „Dziewulski” i „antyterrorysta” występują obok siebie tak często, że algorytm tłumacza potraktował je jako synonimy.

Jerzy Dziewulski w „07 zgłoś się”.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również