Poznaliśmy tożsamość zabójcy z Turcji i mamy nagranie z zamachu (VIDEO +18)

Poznaliśmy tożsamość zabójcy z Turcji i mamy nagranie z zamachu (VIDEO +18)

Przed chwilą w Turcji doszło do wstrząsającego wydarzenia. Podczas przemówienia zabito rosyjskiego polityka. Mamy nagranie z zamachu dokonanego przez tureckiego policjanta, radykalnego islamistę. Krzyczał Allah Akbar i "nie wolno zapomnieć o Aleppo". 

Rosyjski ambasador Andriej Karłow przebywał w Ankarze na wystawie „Rosja oczami Turków”. Podczas swojego przemówienia w Galerii Sztuki Współczesnej został postrzelony.

Chociaż ambasador został przewieziony do szpitala to wiemy już na pewno, że nie udało mu się przeżyć. Rosyjskie media podejrzewają, że sprawca zamachu to radykalny, islamski terrorysta, który chciał się zemścić za rosyjskie działania wojenne w Syrii. Wersja ta nie jest jeszcze jednak oficjalna.

Według jednej wersji wydarzeń do sali wbiegł napastnik z bronią, który zastrzelił ambasadora. Na podstawie innych doniesień można ustalić, że za zamach odpowiedzialny był oficer policji lub ktoś podszywający się pod niego.

AKTUALIZACJA: Wiemy już na pewno, że odpowiedzialnym za zamach był turecki oficer policji.

Zamach

PILNE: Zamach na rosyjskiego ambasadora w Turcji. Telewizja nagrała moment jego zabójstwa [+18] Opublikowany przez Pikio TV na 19 grudzień 2016
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News