Teleporady lekarskie
Pixabay.com sabinevanerp
Monika Majko - 17 Listopada 2020

MZ przekazało ważne informacje dot. teleporad. Wiele osób nie wiedziało o zmianie

Teleporady to w ostatnim czasie popularna droga do skorzystania z doradztwa lekarskiego. Ministerstwo przekazało ważne informacje w tej sprawie, wiele osób nie miało o tym pojęcia.

Teleporady to nowa rzeczywistość dla wielu pacjentów i lekarzy. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważne informacje o tym systemie udzielania świadczeń lekarskich w naszym kraju, do tej pry wiele osób nie miało o tym pojęcia.

Teleporady nie u lekarza POZ

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a w poniedziałek 16 listopada br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych ponad 20 tysiącach nowych zakażeń COVID-19 oraz o następnych 143 zgonach wywołanych przez tę groźną chorobę.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

- Mamy 20 816 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3322), mazowieckiego (2436), wielkopolskiego (2400), dolnośląskiego (1784), małopolskiego (1295), lubelskiego (1163), zachodniopomorskiego (1110), łódzkiego (1083), pomorskiego (1037), warmińsko-mazurskiego (1040), kujawsko-pomorskiego (896), podkarpackiego (842), świętokrzyskiego (787), lubuskiego (577), opolskiego (557), podlaskiego (487). Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 127 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 733 788/ 10 491 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort w poniedziałek.

W związku ze stale przybywająca liczbą osób, które wymagają pomocy lekarskiej oraz zagrożeniem zakażeniem koronawirusem w placówkach medycznych, Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program "DOM" czyli domowej opieki medycznej, skierowany do pacjentów z COVID-19, którzy przechodzą chorobę w domowym zaciszu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Program DOM zapewnia pacjentom kontakt z lekarzem za pomocą teleporady

Program ma zapewniać potrzebującym porady lekarskiej pacjentom bezpieczny kontakt z medykami. Polacy mogą skontaktować się z lekarzem i poprosić o wirtualną wizytę w formie teleporady w celu monitorowania swojego stanu zdrowia w czasie kwarantanny.

Dlatego wdrażamy program Domowej Opieki Medycznej mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. Program będzie wykorzystywał pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych Pacjentów.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. Agata Duda wydała nagłe oświadczenie. Pierwsza Dama zabrała głos w sprawie ciąż

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

Do tej pory wiele osób sadziło, że w ramach teleporady będą skontaktowani z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Ministerstwo Zdrowia przekazało jednak szczegółowe informacje o działaniu programu DOM. Rola lekarza POZ polega na zapisaniu pacjenta do programu, resztę świadczeń udzielają lekarze z Centrum Kontaktu.

- Rolą lekarza POZ jest wyłącznie zapisanie pacjenta do programu #DomowaOpiekaMedyczna. Monitoring, telekonsultacje oraz pozostałe działania realizowane są przez konsultantów i lekarzy z Centrum Kontaktu DOM - przekazało ministerstwo na Twitterze.

Takie rozwiązanie ma odciążyć lekarzy POZ i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo pacjentom zakażonym koronawirusem. Jak przekazał resort zdrowia "kluczowe w tym procesie jest odpowiednio wczesne uchwycenie przez Lekarzy grupy Pacjentów, którzy ze względu na pogorszenie stanu zdrowia powinni trafić na leczenie szpitalne".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozę
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Jesienią częściej niż zwykle jesz imbir? Miej się na baczności, możesz sobie poważnie zaszkodzić
  7. Ponad 1,4 mln osób może dostać częściowy zwrot za paliwo. Jest jeden warunek

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter/GOV

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News