telefon niebezpieczeństwo oszustwo CBA
Unsplash NordWood Themes
Joanna Szwalikowska - 22 Września 2020

Dostałeś podobny telefon? Natychmiast się rozłącz, grozi ci niebezpieczeństwo

Otrzymałeś taki lub bardzo podobny telefon? Powinieneś jak najszybciej się rozłączyć. Możesz znaleźć się w ogromnym niebezpieczeństwie. Pilne ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Złodzieje znaleźli nowy sposób na pozbawienie nas wszystkich oszczędności.

Jeśli otrzymałeś taki telefon, możesz być w dużym niebezpieczeństwie. Centralne Biuro Antykorupcyjne pilnie ostrzega wszystkich Polaków. Złodzieje znaleźli nowy, sprytny sposób na pozbawienie nas wszelkich oszczędności. Szczególnie powinny uważać osoby starsze, które niestety często bywają łatwowierne w takich sytuacjach.

żona Danuta Martyniuk awanturaDanuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całegoCzytaj dalej

Otrzymałeś taki telefon? Możesz być w ogromnym niebezpieczeństwie

Centralne Biuro Antykorupcyjne wydało pilne ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Jak się okazuje, złodzieje znaleźli nowy sposób na kradzież, a mianowicie podszywanie się pod agentów CBA w rozmowach telefonicznych. Podczas takich rozmów mieliby oni sugerować między innymi konieczność wypłacenia pieniędzy z banku, w związku z rzekomo prowadzoną akcją CBA, a następnie przekazanie ich wskazanej osobie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

ślub zdjęcia skandalSkandaliczne zdjęcia z polskiego ślubu. Ciężko uwierzyć, że zrobili podobną rzeczCzytaj dalej

Jak nietrudno zgadnąć, w takich przypadkach szczególnie narażone są osoby starsze, które często wierzą oszustom w takich przypadkach. Wielokrotnie słyszeliśmy o przypadkach, kiedy seniorzy oddawali swoje oszczędności złodziejom podszywającym się za policjantów, argumentując prośbę o przekazanie pieniędzy podobnymi motywami, jak w tym przypadku.

CBA opublikowało na swojej oficjalnej stronie krótki komunikat, w którym tłumaczy, że nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie dzwonią z takimi żądaniami, ani tym bardziej nie informują o prowadzonych działaniach telefonicznie. W przypadku, gdy odbierzemy taki telefon, należy bardzo zważać na słowa, które wypowiadamy. Pod żadnym pozorem nie informujmy o sposobie lub ilości zgromadzonych oszczędności. Nie podpisujmy również żadnych dokumentów, nie zdradzajmy haseł do bankowości internetowej oraz PIN-ów do kart płatniczych.

Dzisiaj grzeje:

1. TVP przekazało porażające informacje. Niestety, nie żyje Ryszard Głowacki

2.Fani kultowego hitu są załamani. Nie żyje wspaniały aktor, wszyscy widzieliśmy go w TVN

3. Mamy potwierdzenie, Andrzej Duda podpisał. Wielu Polaków czekało z zapartym tchem

CBA sugeruje, aby po odbyciu tego typu rozmowy, jak najszybciej zadzwonić do najbliższych i poinformować ich o sytuacji. Możliwe, że złodziej będzie chciał się również skontaktować z bliskimi ofiary. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy się skontaktować z policją oraz pod numerem 112. Opisywane oszustwo jest bardzo podobne, do praktyki oszustwa "na policjanta:, która jakiś czas temu była dość popularna. Jak widać, złodzieje uznali, że wystarczy zmiana jednostki "pracy", by oszukiwać kolejnych nieświadomych ludzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowa gwiazda "Dzień Dobry TVN" przerwała milczenie. Wyjątkowe doniesienia zza kulis, zaskoczeni?
  2. Rywale lekceważą Legię Warszawa? Śmiałe zapowiedzi trenera drużyny z Kosowa
  3. 500 plus już nie na każde dziecko? Na jaw wyszły porażające dane, wielu Polaków może ucierpieć
  4. Skandal. Emerytka wyciągnęła przeterminowane jedzenie z kontenera. Grozi jej 10 lat więzienia
  5. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Chwilę później zmarła najbliższa mu osoba, bardzo przykre
  6. Wszystko się nagrało. Film obejrzały już 3 miliony ludzi, rozbiła gigantyczne jajko, zamarła, widząc zawartość

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News