Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo Źródło: Piqsels Creative Commons Zero - CC0

Na twój telefon dzwoni nieznany numer, a ty słyszysz kilka konkretnych słów? Te pozornie niegroźne wyrazy mogą się skończyć poważnymi konsekwencjami. Musicie uważać na nowy trik oszustów.

Oszuści wykorzystują telefon w niekonwencjonalny sposób. Dlatego jeśli ktoś zadzwoni do was z nieznanego numeru i usłyszycie te pozornie niegroźne cztery słowa, natychmiast się rozłączcie. Konsekwencje prowadzenia rozmowy mogą być bardzo dotkliwe.

W sytuacji, gdy odbieracie telefon i słyszycie pytanie "czy dobrze mnie słyszysz?" najczęściej odpowiadacie twierdząco, nie mając żadnych podejrzeń. I nic dziwnego. Jednak jak podaje serwis wiemy.to, może być to nowy sposób oszustów, którzy nauczyli się tego od Kanadyjczyków i Amerykanów. Niestety nowa metoda pojawia się też już w Europie.

Telefon pułapka - takie połączenia powinniście odrzucać

Gdy oszuści zadzwonią na nasz telefon, ich sposób postępowania zawsze będzie wyglądał tak samo lub bardzo podobnie. Po pytaniu "czy dobrze mnie słyszysz", rozmówca zada nam serię kolejnych, na które również prawdopodobnie odpowiemy twierdząco. Zwłaszcza że są to pytania niewzbudzające podejrzeń: czy jesteś w domu, czy korzystasz z Internetu, czy dom należy do ciebie, itd.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja ostrzega, że taki telefon to najpewniej próba oszustwa i wyłudzenia próbek głosu. Cała rozmowa zazwyczaj bywa nagrywana przez nieuczciwe osoby, które potem wykorzystują nagranie, by zaciągać pożyczki i autoryzować inne transakcje. Za przykład mogą posłużyć oprogramowania jak Siri w systemie iOS oraz Amazon Echo. Używając naszego głosu hakerzy mogą włamać się na nasze konto.

Dzisiaj grzeje: 1. Niedobra wiadomość, kolejny przyrost zakażeń. Najwięcej w jednym województwie

2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa” [FILM]

Ludzie, którym zdarza się odbierać nieznany telefon i wdawać się w rozmowy z obcym człowiekiem, często dopiero po fakcie orientują się, że zostali oszukani. Dlatego służby bezpieczeństwa uczulają o ostrożność. Nigdy nie podawajmy naszych danych osobowych, a podejrzane połączenia przekazujmy policji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Kobieta z objawami koronawirusa uciekła ze szpitala. Powód jest dobijający
  4. Mężczyzna został wypisany ze szpitala objętego kwarantanną, 3 godziny później zmarł. Wtedy się okazało, że miał koronawirusa
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

źródło: Wiemy. to

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News