Jesteśmy przyzwyczajeni do wzajemnych wyzwisk po obu stronach barykady politycznej. Tym razem niezwykle popularny poseł opozycji mocno zaatakował obu braci Kaczyńskich. Niektórzy uważają, że tym razem polityk przesadził. 

Stefan Niesiołowski napisał na swoim Facebooku długi post, w którym skupił się na umacnianiu przez PiS „panującej obecnie dyktatury”. W swoim wpisie dowodzi, na czym polega „pisowska dyktatura”.

Na tym jednak poseł Unii Europejskich Demokratów nie poprzestał. Mimo że  powszechnej opinii o osobach zmarłych źle się nie mówi, to Niesiołowski nie szczędził gorzkich słów pod adresem Lecha Kaczyńskiego. Tego PiS zapewne mu nie daruje.

– Pisowski reżim usiłuje stworzyć mit Lecha Kaczyńskiego, rzekomo wybitnego polityka i prezydenta, którym ten bardzo mierny i tragicznie zmarły człowiek nigdy nie był – napisał na Facebooku Stefan Niesiołowski.

Dostało się zresztą nie tylko zmarłemu prezydentowi. Podobnie negatywną opinię Niesiołowski wyraził o prezesie partii rządzącej.

– Jak w każdym systemie dyktatorskim, tak i w panującej obecnie dyktaturze, głos decydujący ma jeden człowiek. Tak się złożyło, że o mizernym wyglądzie i równie skromnym intelekcie, co z punktu widzenia przeciwników tej dyktatury jest okolicznością pomyślną – stwierdził były wicemarszałek Sejmu.

Prócz tego wszystkiego Niesiołowski zakpił z PiS-u, uderzając w legendę tzw. Żołnierzy Wyklętych. Jego zdaniem opieranie się na tej idei służy jedynie podtrzymywaniu dyktatury, zaś nazwa „Żołnierze Wyklęci” jest „absurdalna i głupia”.

Źródło: facebook.com/Stefan Niesiołowski

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...


Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Zobacz również