Od kiedy polskie media dowiedziały się o wizycie brytyjskiego księcia Williama oraz jego żony Kate, rozpisują się na temat planu ich pobytu, strojów, które będą mieli na sobie oraz bezsprzecznym uroku Royal Babies. Jak się jednak okazuje, przyjazd nie jest całkowicie symboliczny – ma jasny polityczny cel. Według mediów z Wysp jest nim ocieplenie wizji Brexitu w kraju, z którego wyjechało do Wielkiej Brytanii tysiące osób.

O tym, co stanie się z polskimi imigrantami po opuszczeniu Unii Europejskiej przez jeden z najbardziej znaczących krajów członkowskich, wciąż niewiele wiadomo. Zarówno oni sami, jak i ich mieszkające w kraju rodziny bardzo martwią się o swoją przyszłość. Receptą na obawy i lęk ma być według brytyjskich mediów właśnie wizyta Williama i Kate.

Przyjazd członków rodziny królewskiej do Polski zapewnić ma o przyjaźni pomiędzy krajami oraz bliskości ich interesów. Para książęca chce rzekomo sprawić, aby wiele osób przestało przejmować się wizją swojego życia po Brexicie. Oczywiście nie wiadomo, czy uda im się to realnie osiągnąć, jednak pomysł brytyjskiego rządu związany z tego typu wizytą w Polsce wizerunkowo rzeczywiście nazwać można strzałem w dziesiątkę.

...

Zobacz również