To jest zupełnie zaskoczenie. Patryk Jaki, przedstawiany jako jeden z najzacieklejszych przeciwników Platformy Obywatelskiej, stanął w obronie jej członka. I to nie byle kogo, bo pretendenta do pozycji nowego lidera opozycji.

W ostatnim odcinku Ucha Prezesa autorzy pozwolili sobie na niezwykle jednoznaczną sugestię dotyczącą romansu Borysa Budki z Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Sytuacja ta nie spodobała się żonatemu wszakże Borysowi Budce.

W jego obronie, co zaskakujące, stanął nie kto inny, tylko właśnie Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS napisał na Twitterze, dlaczego uważa pomysł scenarzystów za przesadzony.

– Muszę stanąć w obronie B. Budki. Kabaret nie może krzywdzić nic nie winnej rodziny polityka. Twórcy powinni przeprosić – napisał Jaki. – W uchu było wiele chamstwa i prostactwa. B. nisko naśmiewano się z mojego nazwiska. Jednak mam nadzieje, że nie tylko ja widzę teraz różnicę  – dodał.

Co ciekawe, obrona Jakiego bardzo nie spodobała się starszemu koledze z obozu Zjednoczonej Prawicy. Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, bardzo ostro zaatakował Jakiego za jego pozytywne słowa skierowane do Budki.

– Czy stawał Pan Minister w obronie flekowanych przez tenże kabaret polityków PiS? Proszę uważać w tej wędrówce po centrowy elektorat… – napisał Czarnecki w odpowiedzi do Jakiego.

Wiceszef resortu sprawiedliwości twierdzi wprawdzie, że faktycznie tak było, że stawał także w obronie polityków PiS. To jednak nie przekonało europarlamentarzysty.

Na takie przedstawienie Budki zareagował także były polityk Roman Giertych. Mecenas także stwierdził, że „granicą satyry jest rozsiewanie krzywdzących plotek i uderzanie w rodzinę”. Zaapelował także do twórców serialu, by przeprosili Budkę.

– Gdy jednocześnie Patryk Jaki i Roman Giertych podzielają moje zdanie co do przekraczania pewnych granic, coś jest na rzeczy. Dziękuję… – skwitował tę sytuację na Twitterze Borys Budka.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz również

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Zobacz również